Finał par nie dla PGE Marmy Rzeszów

Marek Bluj
Łuaksz Kret i jego koledzy nie zdołali przejść przez eliminacje do finału MMPK.
Łuaksz Kret i jego koledzy nie zdołali przejść przez eliminacje do finału MMPK. Dariusz Danek
PGE Marma Rzeszów nie będzie reprezentowana w finale młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych.Kret i Michalski i Gaschka za słabi na Pawlickich i Tarnów.

PGE Marma Rzeszów nie będzie reprezentowana w finale młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych. Para znad Wisłoka w środowej eliminacji w Krakowie zajęła 4 miejsce, a tylko dwa pierwsze duety awansowały do decydującej walki o medale.

Awans z Krakowa do finału w Gnieźnie wywalczyły pary WTS Warszawa, którą reprezentowali Przemysław i Piotr Pawliccy oraz Azotów Tauronu Tarnów. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Betardu Sparty Wrocław. W pierwszym łuku 20. wyścigu Patryk Dolny ze Sparty z podciął Marco Gaschkę z PGE Marmy. Upadek zaliczył także Damian Michalski, który opuścił tor w karetce i nie był zdolny do jazdy w powtórce, którą duet z Wrocławia wygrał 5:1.

Wyniki:

1. WTS Warszawa - 28: Przemysław Pawlicki 13 (3,3,3,2,2,w), Piotr Pawlicki 15 (2,2,2,3,3,3); 2. Azoty Tauron Tarnów - 25: Gomólski 13 (w,2,2,3,3,3), Jakub Jamróg 12 (w,3,3,2,2,2); 3. Betard Sparta Wrocław - 21: Dolny 12 2,2,3,1,1,3); Malitowski 9 (3,3,1,0,0,2); 4. PGE Marma Rzeszów - 17: Kret 6 (3,d,-,3,-,-), Michalski 8 (1,1,1,2,3,u/-), Marco Gaschka 3 (u,2,1); 5. Lubelski Węgiel KMŻ - 14: Borowicz - 7 (d,3,0,3,-,1), Łukaszewski 7 (1,2,2,2,d,-), Tadeusz Kostro 0 (w,0); 6. KSM Krosno - 10: Madej 8 (1,1,1,1,1,3), Wieczorek 2 (d,0,d,w,w,2); 6. ROW Rybnik - 7: Woryna 7 (2,1,1,1,2,d).

W eliminacji w Bydgoszczy bezkonkurencyjna okazała się para miejscowej Polonii (24 pkt). Drugie miejsce zajęła Unia Leszno (20). W Częstochowie triumfował tamtejszy Włókniarz przed Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Obie pary zgromadziły po 21 pkt.