Firma Asseco Poland z Rzeszowa będzie rozwijać system do obsługi rolników w KRUS

opr. luks
Siedziba Asseco Poland w Rzeszowie.
Siedziba Asseco Poland w Rzeszowie. Archiwum
Udostępnij:
Asseco podpisało umowę z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) na utrzymanie i rozwój systemu Workflow, który stanowi centralny komponent Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI) do obsługi najważniejszych procesów biznesowych KRUS. Wartość kontraktu, który będzie realizowany przez okres 4 lat , wynosi ponad 42 mln zł.

Workflow integruje usługi systemów dziedzinowych, takich jak Farmer, nSIU, czy KACHNA służących do obsługi ubezpieczeń oraz świadczeń rolników oraz członków ich rodzin. Poprzez jednolity interfejs użytkownika w postaci portalu dla pracowników KRUS, zapewnia bezpieczną wymianę danych z instytucjami zewnętrznymi, takimi jak ZUS (np. w zakresie e-zwolnień lekarskich), NFZ, ARiMR, MRPiPS oraz Centrami Rehabilitacji Rolników. Natomiast centralny komponent systemu Workflow –Zarządzania Tożsamością, będący jego częścią dba o kontrolę i bezpieczeństwo dostępu do ZSI. System oferuje również dostęp do usługi „e-składka KRUS”, która daje możliwość opłacania składek z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz ubezpieczenia zdrowotnego za pomocą bezpośrednich płatności internetowych.

Umowa z KRUS będzie realizowana przez konsorcjum Asseco Poland oraz Asseco Data Systems w okresie 48 miesięcy od daty jej podpisania.

- Na mocy podpisanego kontraktu Asseco zajmie się utrzymaniem systemu Workflow zapewniając jego nieprzerwane, bezawaryjne i bezpieczne działanie. Zadbamy także o wsparcie techniczne oraz obsługę użytkowników końcowych. Natomiast rozwój systemu będzie polegał na wprowadzaniu wszelkich modyfikacji wynikających ze zmian przepisów prawa, realizowanych przez KRUS przedsięwzięć informatycznych oraz innych potrzeb. Obecnie rozwiązanie Asseco wykorzystuje ponad 3 000 pracowników KRUS w ponad 250 placówkach. Natomiast z systemu portalu eKRUS korzysta już ponad 15 000 rolników, a ich liczba dynamicznie rośnie – powiedział Witold Malina, Dyrektor Pionu Rolnictwo, Asseco Poland.

- System Workflow jest zintegrowany z innymi systemami, które wspomagają działalność KRUS: ewidencję ubezpieczonych, wypłatę świadczeń krótkoterminowych oraz przyznawanie i wypłatę świadczeń emerytalno-rentowych. Kluczowe w tym projekcie jest w związku z tym zapewnienie ciągłości wszystkich procesów, w tym terminowości i poprawności wypłat. Za realizację tego celu odpowiedzialny będzie zespół kompetencyjny Asseco Data Systems, który ma wieloletnie doświadczenie analityczne i projektowe przy realizacji zadań dla KRUS. Usługi wsparcia, które będziemy świadczyć dla użytkowników końcowych systemu w KRUS zrealizujemy z użyciem wielokanałowego SERVICE-DESK’u. – mówi Lech Szczuka, Wiceprezes Zarządu Asseco Data Systems odpowiedzialny za Obszar Świadczeń Społecznych.

Asseco Poland jest od lat sprawdzonym partnerem dla instytucji związanych z polskim rolnictwem. W ciągu ostatnich kilku lat zrealizowało projekty dla Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także dla KRUS.

Zobacz także: Stacja ładowania elektrycznych samochodów w Bałżowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
robol z fabryki

Oto jest elektorat PiS-u i Kaczynskiego !

Wiekszosc mieszkancow na Podkarpaciu i innych okolicznych wsiach wokolo Rzeszowa oprocz podatku OD POSIADANIA jaki placi kazdy polak w Polsce posiadajacy chocby mieszkanie wlasnosciowe

NIE PLACI PODATKOW OD DOCHODU, jakie placa robotnicy.

Wlasciciele ziemi (nie mylic z rolnikami) mimo ze posiadaja ogromne majatki jakimi sa gospodarstwa rolne, a ktorych wartosc wynosi MILIONY zlotych biora za to;

- doplaty z Uni,

- 500+,

- zapomogi w Osrodkach Pomocy Spolecznej takie jak ;

jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego,zasiłku celowego,stypendiów szkolnych,świadczeń w naturze,świadczeń pienieżnych przysługujacych z tytułu wykonywania przez osoby bezrobotne prac społecznie użytecznych,(np w parafi)świadczenia pieniężnego i pomocy pieniężnej, o których mowa w ustawie z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (a kazdy był za komuny)

Aby jakos ukryc te oszustwa i lewe doplaty na terenie wsi stosuje sie "OSZUSTWO", przelicznik dochodu w przypadku posiadania nieruchomości rolnej.

Wedlug Rzadu w Polsce przyjmuje się, że dochód z 1 ha przeliczeniowego wynosi 288 (dwiescieosiemdziesiatosiem) zł.

Jak z tego widac gdyby posiadacz majatku ziemskiego mial nawet 5 HEKTAROW a na utrzymaniu zone i 2 dzieci to wedlug przelicznika jest wiekszym dziadem jak staruszka w miescie ktora ma 370 zlotych renty i czesto mieszka w wynajmowanej wilgotnej suterynie.

 Wlasciciel gospodarstwa rolnego ktore jest warte KILKA MILIONOW mieszka we wlasnym domu (bezplatnie) i zarabia WEDLUG OBLICZEN 288zl x 5 hekt = 1440 zl na 4 osoby co daje 360 zlotych na osobe.

Majatek ziemski 5 HEKTAROW lezy ugorem a uny biedne som na zasilku bo sie im pracowac nie oplaca i nie chce.

Pod GS-ami tylko slychac

"a kto by sie ta w ziemi grzebol"

"kumu by sie ta chcialo, kto by sie ta zajadol"

"mowa teroz piniondze z Uni, 500+, i zasilki z Opieki bo sie nom nolezy" !

PS ;

Podsluchane pod sklepem GS w Terliczce !

J
Janek

Ten patologiczny system powinien być zlikwidowany a wszystko powinno być przeniesione do ZUS ,

wszyscy szukają pieniędzy a tu jest ich masa , każdy niech płaci w ZUSIE tyle ile zarabia a nie bez przerwy państwo to znaczy my dopłacamy .Okazuje się później że idąc na emeryturę mamy niskie świadczenia ano dlatego że jedni płacą a drudzy biorą.

Pytanie ile rolnik płaci i jakie składki ,może 300 zł na kwartał a ile dostaje ? i jakie ma świadczenia.

Nie będę się już wypowiadał o tych co maja firmy i maja pole a płaca tylko do KRUSU i gdzie to uszczelnianie systemu.

Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie