Fogo Futsal Ekstraklasa. Cenne wyjazdowe zwycięstwo Eurobusu Przemyśl w Białymstoku

Eurobus Przemyśl (czarne stroje) rok 2024 zaczął od zwycięstwa.
Eurobus Przemyśl (czarne stroje) rok 2024 zaczął od zwycięstwa. Eurobus Przemyśl
Eurobus do Białegostoku pojechał z nowymi zawodnikami i z mocnym postanowieniem udanego rozpoczęcia 2024 roku. Wyprawa w pełni się udała, trzy punkty pojechały do Przemyśla.

Od pierwszych minut to właśnie goście starali się być strona dyktującą warunki gry. Oni to oddali więcej strzałów i w końcu w 12 minucie nowy nabytek Eurobusu, Bruninho otworzył wynik spotkania. Po straconej bramce odważniej zaatakowali gospodarze i w końcówce pierwszej połowy Kozłowski doprowadził do wyrównania. Druga połowa rozpoczęła się dla Eurobusu znakomicie. Już po trzech minutach Sebastian Pawlak ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Przemyślanie nie zamierzali na tym poprzestać i kolejne ataki przyniosły trzecie trafienie autorstwa Machado. Kilka sekund później chwila nie uwagi w defensywie pozwoliła miejscowym znów złapać kontakt. Na szczęście kolejne sekundy przyniosły przedłużony rzut karny, skutecznie wykonany przez Machado i ponownie nasz zespół dorobił się dwu bramkowej przewagi. Ten sam zawodnik w 35 minucie trafił po raz kolejny z rzutu karnego. Gospodarze nie zamierzali przestać faulować, a że uzbierali już ponad pięć fauli, przemyślanie wykonywali jeszcze dwa przedłużone rzuty karne, które jednak nie zdołali zamienić na bramki. Wynik meczu w ostatniej minucie pojedynku ustalił zawodnik gospodarzy Haraburda, zdobywając gola samobójczego.

Jagiellonia Białystok - Eurobus Przemyśl 2:6 (1:1)

Bramki: 0:1 Bruninho 12, 1:1 Kozłowski 19, 1:2 Pawlak 23, 1:3 Machado 31, 2:3 Bruninho 32-samob., 2:4 Machado-karny, 2:5 Machado 35-karny, 2:6 Haraburda 40-samob.

Jagiellonia: Danilewicz, Ulman - Nasuto, Łabaniec, Skiepko ż, Makal, Haraburda, Kalinowski, Kajewski, Babul, Kozłowski, Prolejko. Trener Karol Domalewski.

Eurobus: Kuźma, Koltok – Machado, Brininho, Tubau, Fernandes, Demski, A. Kiełbasa, E. Kiełbasa, Zanko, Rudnicki, Wanat, Pawlak, Vitinho. Trener Krzysztof Kusia i Adriano Ambrosio Ribeiro.