Futsal. SMS JKS Jarosław mistrzem Polski do lat 19!

Tomasz Strzębała
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu
Piłkarze SMS JKS Jarosław zostali mistrzami Polski do lat 19 w futsalu. Finałowy turniej rozgrywano w Lublinie. – Niemożliwe nie istnieje, historia dzieje się na naszych oczach – cieszą się w jarosławskim klubie.

W drodze po tytuł młodzi piłkarze SMS JKS w fazie grupowej pokonali kolejno AZS UMCS Lublin 4:0 i TAF Toruń 5:0, przegrali natomiast z Piastem Gliwice Futsal 1:2. W ćwierćfinale zmierzyli się z aktualnym brązowym medalistą, ekipą Gwiazdy Ruda Śląska, którą po znakomitym meczu pokonali 5:1. W półfinale ograli obrońcę tytułu BTS Rekord Bielsko-Biała po karnych 4:1, w regulaminowym czasie było 2:2. To już była ogromna niespodzianka, ale nasza drużyna chciała więcej.

W meczu o złoto z Klubem Sportowym Futsal Leszno było sporo emocji. Jarosławianie objęli prowadzenie już w 3 minucie za sprawą Michała Stankiewicza i utrzymali je przez pierwszą połowę. W drugiej części rywale najpierw szybko doprowadzili do wyrównania, a później wyszli na plus. SMS JKS nie załamał się takim obrotem sprawy i w 18 minucie znowu był remis, po raz kolejny gola zdobył Stankiewicz, który wykorzystał idealne podanie od Radosława Sochy. W rzutach karnych kapitalnie bronił Mateusz Tarnowski i nasz zespół mógł świętować wygrywając ten fragment gry 3:0 oraz cały turniej.