Gala Mistrzów Sportu 59. Plebiscytu Sportowego Nowin w...

Gala Mistrzów Sportu 59. Plebiscytu Sportowego Nowin w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie [RELACJA ONLINE]

Nowiny

Aktualizacja:

Nowe wiadomości: 0

Wszystkie wiadomości: 55

Najnowsza -

Zapraszamy na relację tekstową online z gali 59. edycji plebiscytu na Najlepszego Sportowca, Trenera i Talent Podkarpacia. Początek o godz. 19 w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.
    • Najlepszym trenerem 2018 roku został Szymon Grabowski, szkoleniowiec drugoligowej Apklan Resovii. - Bardzo serdecznie dziękuję kapitule za przyznanie tej nagrody. Chciałbym również podziękować wszyskim pracownikom Resovii, prezesom, asystentom i zawodnikom naszej drużyny - powiedział tuż po otrzymaniu nagrody trener "Pasiaków".

• - Dziękuję za przyznanie nagrody. Niestety nie mogę być z Wami, bo mamy bardzo ważny mecz w Lizbonie. Proszę trzymać za nas kciuki! - powiedziała Li Qian w specjalnie przygotowanym materiale wideo.

• Zwyciężczynią 59. Plebiscytu Sportowego Nowin została Li Qian (Enea Siarka Tarnobrzeg, tenis stołowy). We wrześniu jako pierwszy reprezentant Polski, wygrała finał mistrzostw Europy w singlu. Do tego z Siarką awansowała do półfinału Ligi Mistrzyń i zdobyła kolejne mistrzostwo Polski!

• Anna Sabat w poprzednim roku, po kontuzji, straciła wsparcie związku, ale nie przerwała treningów. Została mistrzynią Polski w biegu na 800 metrów, a w berlińskich Mistrzostwach Europy zajęła 5. miejsce na tym dystansie. Piąta w Drużynowych Mistrzostwach Świata, gdzie Polska zdobyła srebro.

• Drugie miejsce w Plebiscycie Sportowym Nowin zajęła Anna Sabat (lekkoatletyka, Resovia). Biegaczka Resovii ma za sobą sezon życia!

• Przed nami plebiscytowa trójka. Na mistrzostwach świata w St. John’s w Kanadzie zdobyła złote medale w kumite indywidualnym i kumite drużynowym oraz brąz w kat. fuku-go. Na mistrzostwach Europy w Słowenii wywalczyła złoto w fuku-go, srebro w kumite indywidualnym i brąz w kata indywidualnym. Była też druga w fuku-go i kata indywidualnym oraz trzecia w kumite na MP.

• Podium tuż, tuż! 4. miejsce zajęła podstawowa środkowa Developresu SkyRes Rzeszów, Katarzyna Żabińska. Gratulujemy! Nagrodę wręczył Krzysztof Ignaczak.

• Robi się coraz goręcej! Piąta pozycja w Plebiscycie Sportowym Nowin należy do trzykrotnego olimpijczyka, Rafała Augustyna (lekkoatletyka, Stal Mielec). Nagrodę wręczyła Brygida Sakowska-Kamińska, była znakomita akrobatka, zwyciężczyni 5 plebiscytów sportowych Nowin.

• Na 6. miejscu uplasował się reprezentant Francji, Thibault Rossard. Bez Thibo trudno sobie wyobrazić Asseco Resovię, w której występuje od sezonu 2016/17.

• Na 7. miejscu uplasował się Bartosz Nowak (PGE Stal Mielec). Jesienią zdobył cztery bramki, zaliczył pięć asyst. Wiosnę również miał udaną, bowiem był autorem sześciu bramek i jednej asysty.

Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.