Garbarnia Kraków zamurowała bramkę i sprawiła zimny prysznic Siarce. Tarnobrzeżanie nie znaleźli sposobu na Marcina Cabaja [ZDJĘCIA]

Waldemar Mazgaj
Garbarnia po raz drugi ograła Siarkę. Jesienią w Krakowie było 3:1.
Garbarnia po raz drugi ograła Siarkę. Jesienią w Krakowie było 3:1. Marcin Radzimowski
Po wygranej inauguracji wiosny w 2 lidze kibice w Tarnobrzegu sporo obiecywali sobie po meczu z Garbarnią. Przez nieskuteczność spotkał ich jednak zimny prysznic. Krakowianie wygrali 1:0.

Siarka Tarnobrzeg - Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
Bramki:
0:1 Serafin 65.

Siarka: Krupa 5 - Grzesik 6, Kubowicz żżcz [82] 3, Witasik ż 5, Witkowski ż 5, Dawidowicz 5 (70. Galara) - Głaz 4 (55 Janeczko 5), Radulj 6, Płatek ż 6, Cupriak ż 5 (55 Broź 4) - Ropski 6 (76 Mróz). Trener Włodzimierz Gąsior.

Garbarnia: Cabaj - Furtak ż, Garzeł ż, Kalemba, Pietras - Wójcik ż, Masiuda, Wojcieszyński ż, Serafin (90 Krykun), Kiebzak (73 Gawle) - Siedlarz ż (63 Ogar). Trener Mirosław Hajdo.

Sędziował: R. Rokosz (Katowice). Widzów 700.

Szczególnie w pierwszej połowie zawodnicy Włodzimierza Gąsiora nie grali złego spotkania. Cóż z tego, skoro znakomicie dysponowany bramkarz Marcin Cabaj, nie dawał się pokonać napastnikom Siarki.

O kompetencjach byłego bramkarza Cracovii przekonali się m.in. Głaz (strzelał z tuż przy słupku) czy Ropski głową, lecz trafił wprost w bramkarza „brązowych”. Najbliżej celu Siarkowcy byli jednak w 42. minucie, gdy po kapitalnym rajdzie Cupriaka Ropski strzelił w dolny róg, lecz Cabaj popisał się fantastyczną obroną.

W drugiej połowie goście zagęścili szyki obronne. W tej rąbance potrafili jednak wyprowadzić kontrę, którą strzałem z 7 m sfinalizował Serafin. Siarka nie potrafiła już przebić krakowskich zasieków.