Gimbaskets 2 Przemyśl przegrał z Kotwicą 50 Kołobrzeg i kończy sezon

Łukasz Solski
Z piłką Wiktor Majka.
Z piłką Wiktor Majka. Łukasz Solski
Gimbaskets 2 Przemyśl odpadł w środę z walki o I ligę. W II rundzie play-off, w rywalizacji do dwóch zwycięstw, lepsza okazała się Kotwica 50 Kołobrzeg.

Przez nietypowy termin meczu do Kołobrzegu pojechało tylko siedmiu zawodników z Przemyśla. Gimbaskets 2 trzymał się dzielnie przez pierwsze pięć minut (7:4, 9:5). Później było już coraz gorzej. W pierwszej kwarcie nasi trafili tylko 3 z 15 oddanych rzutów z gry i zanotowali aż 8 strat.

Początek drugiej kwarty to szybkie 5 punktów przemyślan, w 12. minucie było 21:14 dla Kotwicy. W 14. minucie Gimbaskets 2 zdobył swoje ostatnie punkty w tej odsłonie, a miejscowi popisali się serią 15:0. Zawodnicy Macieja Milana tracili do rywala 21 punktów. W trzeciej kwarcie przewaga przekroczyła 30 oczek (25. minuta - 57:23). Kotwica spokojnie dowiozła zwycięstwo do końca.

Na pochwałę zasługuje postawa 17-letniego Wiktora Majki, który w 37 minut rzucił gospodarzom 15 punktów. Rozczarował z kolei występ Artura Mikołajki - koszykarz nie trafił żadnego z dziewięciu oddanych rzutów.

Kotwica wygrała więc całą rywalizację 2-1 i w ćwierćfinale zmierzy się z Górnikiem Wałbrzych.

Kotwica 50 Kołobrzeg - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 86:42 (21:9, 19:10, 19:8, 27:15)

Kotwica: Chudy 9, Arabas 19 (4x3), Mieczkowski 12 (1x3), Pawłowski 13 (1x3), Djurić 11 (2x3) oraz Wichniarz 9, Małetko 8 (2x3), Kowalczuk 3, Lasota 2, Neumann 0, Rduch 0.

Gimbaskets 2: K. Majka 11 (3x3), W. Majka 15, Płocica 3 (1x3), Krzywdziński 7, Mikołajko 0 oraz Strzępek 0, Kuśmierz 0.