Fabryka złapała "drugi oddech". W przetrwaniu najtrudniejszego okresu pomogły temu największemu pracodawcy w regionie przeworskim zamówienia z PKP CARGO a także starania posła Mieczysława Golby i jego partyjnych kolegów.
- Spłaciliśmy już olbrzymie 10- milionowe długi wobec ZUS-u i Urzędu Skarbowego - mówi Krzysztof Kłak, prezes Fabryki Wagonów Gniewczyna S.A.
Wpłynęło to na poprawę wizerunku firmy.
- Ostatni rok udowodnił, że "Gniewczyna" wyszła na prostą. Jako partner biznesowy sprawdza się i odzyskuje zaufanie - mówi Władysław Szczepkowski, prezes Zarządu i dyrektor naczelny PKP CARGO S.A. Zapowiedział, że CARGO będzie mocno inwestowała w tabor.
"Gniewczyna" w br. zdobyła zagranicznego inwestora i duże zlecenia od zachodnich odbiorców na 2007 rok. Finalizowany kontrakt z PKP CARGO S.A. wart jest blisko 50 mln złotych.
- Żeby sprostać podjętym zobowiązaniom musimy zatrudnić nowych pracowników. Głównie spawaczy - mówi Krzysztof Kłak, prezes Fabryki Wagonów Gniewczyna S.A.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?