Golbalux. Tradycja i nowoczesność. Innowacyjna technologia produkcji domów z drewna

Artykuł sponsorowany
Firma „Golbalux” w Wiązownicy działa od 1994 r.
Firma „Golbalux” w Wiązownicy działa od 1994 r. archiwum firmy golbalux
Firma „Golbalux” została założona w 1994 r. przez Mieczysława i Halinę Golba. Obecnie to duża rodzinna firma. Coraz większą popularnością cieszą się produkowane przez „Golbalux” drewniane domy.

- Posiadamy bardzo duże doświadczenie w budowie domów z drewna - mówi Halina Golba, prezes firmy „Golba-lux”. - Nasza produkcja to tradycja w połączeniu z nowoczesną techniką obróbki drewna. Nowoczesne i innowacyjne maszyny oraz termiczna obróbka drewna pozwala nam tworzyć piękne, zdrowe i ciepłe domy. Główną zaletą naszych produktów jest energooszczę-dność, która wiąże się z niskimi kosztami utrzymania domu oraz opatentowane wzory przemysłowe.

Domy wykonywane są z dobrego drewna z Bieszczad

Domy z fabryki „Golbalux” kojarzą się z tradycją i nowoczesnością. Technologia drewniana jest ekologiczna, oparta na materiale odnawialnym, jakim jest drewno. Uzyskuje się ją w sposób „czysty” i z minimalnym zużyciem energii konwencjonalnej. Stosowane przez firmę drewno pochodzi z Bieszczad. W domach wykonywanych przez „Golbalux” wyeliminowane zostało użycie środków chemicznych. Używane są ekologiczne, wodne farby i lakiery. Najważniejsza czynność w przygotowaniu elementów konstrukcyjnych domu z dre-wna to obróbka termiczna. Poprzez tę czynność jest ono zakonserwowane na zawsze i zyskuje wysoki komfort użytkowania.

Kilkanaście ekip montażowych działa w całym kraju

W domach mogą być stosowane różne paliwa do ogrzewania, m.in. drewno, pelet, gaz płynny, ekogroszek lub ogrzewanie elektryczne. Wnętrze domu posiada niepowtarzalny urok oraz zdrowy i przyjazny człowiekowi mikroklimat.

- Trzeba pamiętać, że w domu wraz z rodziną spędzamy połowę życia i należy brać po uwagę wszystkie szczegóły. Domy zbudowane zgodnie z najwyższą sztuką ciesielską mogą przetrwać nawet 200 - 300 lat. To jest potwierdzone, gdyż w naszym regionie i kraju jest wiele budynków sprzed kilkuset lat, a wówczas nie znano obecnych technologii, czy termicznej obróbki drewna - twierdzą w fabryce „Golbalux”.

Specjalistyczny park maszynowy, zdobyte doświadczenie, szeroki asortyment wysokiej jakości produktów, a w szczególności innowacyjne i energooszczędne rozwiązania pozwalają firmie „Golbalux” z powodzeniem konkurować na rynku krajowym i zagranicznym.

Nowoczesna hala produkcyjna ma 2000 metrów kwadratowych powierzchni. Wyposażona jest w najnowsze i innowacyjne centra ciesielskie CNC.

W fabryce domów „Golb-alux” cięcia, wiercenia, frezowania, znakowania i opisywania wszystkich elementów konstrukcyjnych odbywają się automatycznie. Elementy projektowane są komputerowo i w formie cyfrowej przekazywane do obróbki.

Firma buduje domy już ponad 20 lat. W stanie surowym, zamkniętym i pod klucz. Chętnie służy klientom radą i pomocą. Dysponuje kilkunastoma ekipami montażowymi działającymi na terenie całego kraju. W fabryce klient otrzyma gwarancję profesjonalnego wykonania każdego detalu.

„Golbalux” zajmuje się również produkcją mebli i akcesoriów, a także innych elementów drewnianych.

Firma prowadzi szeroką działalność społeczną

Firma „Golbalux” znana jest również z zaangażowania w życie społeczno-kulturalne w regionie. Jest sponsorem wielu imprez sportowych dzieci i młodzieży sportowo uzdolnionej i biorącej udział w różnych turniejach piłkarskich. Firma pomaga spełniać marzenia dzieciom i młodzieży uzdolnionej muzycznie i sportowo, organizując zwiedzanie polskiego parlamentu, Stadionu Narodowego i wielu innych miejsc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie