Górnik Zabrze - Stal Mielec już w środę o 18.30 [WIDEO]

luci
W ostatniej kolejce Stal po fatalnej grze w drugiej połowie uległa Gwardii Opole. Mielczanie chcą o tym meczu jak najszybciej zapomnieć. Kuba Zegarliński
Stal Mielec musi szybko zapomnieć o wstydliwej porażce z Gwardią Opole. Bowiem już dziś o godz. 18.30 czeka ich pojedynek w Zabrzu z Górnikiem, w ramach szóstej serii spotkań PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

To kolejny mecz o 3 punkty, bo zarówno Górnik jak i Stal są w grupie pomarańczowej. Czy jednak mielczan stać by postawić się wyżej notowanemu rywalowi? - Zabrze to mocny przeciwnik, w jego składzie jest wielu solidnych graczy – mówi Piotr Krępa, kołowy Stali. - Dobrze grają z kołem i trzeba się na tym skupić, mają też wiele innych atutów.

Jednym z atutów Górnika jest z pewnością dobra gra w drugiej połowie, czego ewidentnie brakuje Stali. Zabrzanie w ostatnim spotkaniu pokonali Meble Wójcik Elbląg 24:13 pozwalając rywalowi rzucić po przerwie ledwie 5 bramek.

Mankamentem mielczan od początku sezonu jest atak pozycyjny, duża liczba strat, która otwiera rywalom okazję do kontry. - Mecz z Opolem był nauczką i musimy wyciągnąć z niego wnioski – tłumaczy Tomasz Sondej, II trener Stali. – Taka katastrofa nie może się powtórzyć. Musimy doskonalić naszą dotychczasową grę, bo trzeba pamiętać, że zagraliśmy z Opolem bardzo dobrą pierwszą połowę i teraz musimy zastanowić się co zrobić, by tak wyglądał cały mecz w naszym wykonaniu.

Górnik z pewnością to nie ten sam zespół co rok temu. Na parkiecie nie ma już Mariusza Jurasika, z Zabrza odszedł też Aleksander Tatarincew. Są jednak nowi: m.in. Holender Iso Sluijters, który wespół z dwoma byłymi „Czeczeńcami” Rafałem Glińskim i Michałem Adamuszkiem tworzą solidną drugą linię. Zarówno „Glina” jak i „Mysza” nie będą mieć sentymentów do Stali, na to nie ma co liczyć. Mocnym punktem jest też obrotowy Jurij Gromyko, a także bramkarze Sebastian Kicki i Mateusz Kornecki czy skrzydłowy Bartłomiej Tomczak.

Mecz z Górnikiem w środę o godz. 18.30.

W innych meczach 6 serii spotkań PGNiG Superligi mężczyzn – 4 października: Vive Tauron Kielce – Gwardia Opole, 5 października: Orlen Wisła Płock – Azoty Puławy, 8 października: KPR Legionowo – Meble Wójcik Elbląg, 9 października: Zagłębie Lubin – Sandra Spa Pogoń Szczecin, Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Tryb., MMTS Kwidzyn – Wybrzeże Gdańsk.