Grot dużo twardszy od Stali. Mielczanki dostały lanie w Łodzi

bum
W kolejnym meczu Stal zmierzy się u siebie 5 listopada o 20.30 z BKS-em Bielsko-Biała Ita Tools Stal Mielec/Facebook
W meczu czwartej kolejki Tauron Ligi świetnie spisujące się od początku sezonu siatkarki Grot Budowlanych Łódź w 83 minuty rozbiły w swojej Sport Arenie ITA TOOLS Stal Mielec 3:0. Mielczanki wystąpiły bez swojej liderki Weroniki Gierszewskiej.

Pierwszy i czwarty sety były praktycznie bez historii. Przewaga łodzianek w każdym elemencie była ogromna. Tylko w drugiej partii było trochę wyrównanej walki. Kiedy jednak Budowlane przycisnęły na zagrywce i bloku Stal nie miał argumentów, aby odpowiedzieć. Może gdyby była Weronika Gierszewska, mielczanki miałyby w ofensywie trochę więcej do powiedzenia. Nie było jej, leczy się.

Wysoka porażka Stali była wkalkulowana w ryzyko wyjazdu do łódzkiej hali. Budowlane odniosły czwarte zwycięstwo, w czterech spotkaniach straciły tylko jednego seta. Z takim rywalem przegrać nie jest wstyd. Mecz zakończyła atakiem Adrianna Kukulska.

Grot Budowlani Łódź – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:15, 25:20, 25:15)

Budowlani: Pol 8, Lisiak 7, Łazowska 8, Bjelica 11, Mitrović 11, May 11, Łysiak (libero) oraz Kukulska 3, Sobiczewska 1, Lijewska 1. Trener Maciej Biernat.

Stal: Kucharska 1, Dyduła 9, Nowacka 10, Bałucka, Mucha 7, Kubacka 4, Łyduch (libero) oraz Bryda 2, Lymarewa, Laskowska-Azab 5, Walczak 2. Trener Wiesław Popik.

Sędziowali: Michał Malinowski i Marcin Rek. Widzów: 950. MVP: Martyna Łazowska