Gwiazdy Bogdana Wenty błyszczały w Mielcu

Ewelina Nycz
Naszpikowane gwiazdami Vive Targi Kielce potwierdziło w Mielcu wysoką klasę i aspiracje na podboje w Lidze Mistrzów. Mielczanie dzielnie bronili się, ale tylko do pewnego momentu, ulegli 28-40.
Stal Mielec (bialo-niebieskie stroje) uleglo na swoim parkiecie glównemu pretendentowi do Mistrzostwa Polski Vive Targi Kielce 28-40.

Stal Mielec - Vive Targi Kielce 28-40

Hala MOSiR w Mielcu wypełniła się po brzegi na długo przed meczem, trudno się dziwić skoro przyjechał ze swoją świtą sam Bogdan Wenta.

Początek trochę zaskoczył, na bramkę Michała Jureckiego mielczanie odpowiedzieli trzema trafieniami. Ten stan rzeczy nie trwał jednak długo Denis Buntić i Jurecki w kilka sekund odrobili straty. Jeszcze Marek Szpera na chwilę dał prowadzenie Stali (4-3), ale było to ostatnie jej w tym meczu.

Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Adam Babicz… 5 minut później, goście w tym czasie 5 krotnie pokonali Adama Wolańskego. Znaczna przewaga uśpiła nieco gości i końcówka pierwszej połowy należała do Stali. Zmiennicy Marcin Basiak, Paweł Gawęcki i Dariusz Kubisztal zmniejszyli nieco straty przed zejściem do szatni, choć przez dwie minuty nasz zespół grał w osłabieniu.

Po przerwie w bramce kielczan pojawił się przy wielkim aplauzie Sławomir Szmal. Nasz reprezentacyjny bramkarz potrzebował kilku minut na odpowiednie rozgrzanie się chyba, bo mielczanie znajdywali sposób na pokonanie go.

Od 44. minuty "Kasa" jednak pokazał miejsce w szeregu naszej drużynie. W ciągu 10 minut na 12 trafień gości Stal odpowiedziała tylko trzema. W naszym zespole mnożyły się błędy, straty, a Szmal bronił nawet w sytuacjach sam na sam. Kielczanie odskoczyli rekordowo na 13 bramek (24-37).

Na boisku i trybunach zapanowało spore rozluźnienie, miejscowi kibice zaprosili do swojego sektora gości, gdzie wspólnie dopingowali zespoły. "Stalowcy" poderwali się jeszcze w ostatnich minutach, bardzo dobre wejście zanotował Rafał Gliński, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w barwach Vive. Trzykrotnie pokonał Szmala, ale przewaga prawie nie stopniała.

Stal Mielec - Vive Targi Kielce 28-40 (16-20)

STAL: Wolański Kiepulski - Albin 4 (2 karne), Wilk 1, Janyst 2, Sobut 5, Szpera 1, Babicz 2, Kubisztal 4, Gawęcki 2, Basiak 3, Gliński 4.

VIVE: Cleverly, Szmal - Tomczak 2, Rosiński 2, Jurecki 5, Buntić 6, Kuchczyński 3, Stojković 5 (1 karny), Jachlewski 6, Zaremba, Tkaczyk 6, Olafsson 3, Zorman, Jurasik 2.

SĘDZIOWALI: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (Płock);
KARY: 4 - 10 minut.