Halowe mistrzostwa Europy. Sukces Anny Rogowskiej

Przemysław Markocki
Anna Rogowska zdobyła złoty medal i ustanowiła nowy rekord Polski.
Anna Rogowska zdobyła złoty medal i ustanowiła nowy rekord Polski. pomorska.pl
Anna Rogowska wywalczyła złoty medal halowym mistrzostw Europy w skoku o tyczce. Polacy przywieźli z mistrzostw w Paryżu pięć medali.

Polska szósta w klasyfikacji medalowej

Reprezentacja Polski wywalczyła w paryskich mistrzostwach Europy pięć krążków i zajęła szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. Zwyciężyła Rosja (15 medali) przed Francją (11) i Niemcami (10).

Reprezentanci Polski wywalczyli pięć medali podczas rozgrywanych w weekend w Paryżu halowych mistrzostw Europy. Polacy wywalczyli 2 złote, 2 brązowe i 1 srebrny medal.

Znakomicie spisała się Anna Rogowska, która pod nieobecność Moniki Pyrek i Jeleny Isinbajewej wywalczyła złoto w skoku o tyczce. Polka wynikiem 4,85 ustanowiła rekord życiowy i nowy rekord Polski.

Złoto wywalczył także Adam Kszczot, który zwyciężył w biegu na 800 metrów. Tuż za nim uplasował się Marcin Lewandowski, który sięgnął po srebro.

Medale wywalczyli także: Bartosz Nowicki (bieg na 1500 m) oraz Lidia Chojecka (3000 m).

Minimalnie podium przegrał Paweł Wojciechowski (skok o tyczce), który uzyskał taki sam wynik jak Niemiec Malte Mohr, ale miał o jedną zrzutkę więcej. Blisko podium były również Renata Pliś (4. miejsce w biegu na 1500 m) i Karolina Tymińska (4. w pięcioboju).