Heiro Rzeszów zwycięskie na zakończenie rundy

Kamil Gołąbek
Piotr Krawczyk skompletował w sobotę hattricka.
Piotr Krawczyk skompletował w sobotę hattricka. Krzysztof Kapica
Rzeszowianie przerwali fatalną passę czterech z rzędu porażek i na własnym terenie pokonali Marex Chorzów 6-3. Trzy bramki dla Heiro zdobył kapitan drużyny Piotr Krawczyk.

Było to bardzo ważne dla Heiro spotkanie. Rzeszowianie pokazali się z dobrej strony, wygrywając z wyżej notowanym w tabeli przeciwnikiem.

Nie udało obejść się bez błędów, po których padały bramki dla Marexu. Heiro było jednak drużyną lepszą, a na pewno skuteczniejszą, do czego w dużym stopniu przyczynił się świetnie dysponowany Piotr Krawczyk.

Gra Heiro - szczególnie w drugiej połowie - wyglądała dobrze. Szybkie akcje kończone niebezpiecznymi strzałami mogły się podobać.

Należy jednak popracować nad defensywą, to, że zespół z Rzeszowa traci największa ilość bramek w lidze to nie przypadek. Często Beniamin Kozdraś zostawał sam na sam z zawodnikiem, bądź zawodnikami gości, po tym jak koledzy nie zdążyli wrócić się z ataku.

Do tego jeszcze dochodzi problem ze skutecznością. Niby Heiro zdobyło w tym spotkaniu sześć bramek, ale mogło być ich nawet i dwa razy więcej. Zmarnowana została masa, bardzo dobrych sytuacji, w których przeważnie zawodziła… chęć gry zespołowej. Zawodnicy z Rzeszowa po prostu za bardzo kombinowali zamiast punktować rywala.

Heiro Rzeszów - Marex Chorzów 6-3 (2-1)

Bramki: P. Krawczyk 3 (2, 27, 40-przedłużony karny), Ł. Krawczyk (20), Fedan 2 (30, 40) - Klaus (15), Swatek (29), Golly (34).

Heiro: Kozdraś - P. Krawczyk, Fedan, Pietrucha, Hady oraz Ł. Krawczyk, Depta, Szpar, Dejniak, Trawka, Zegarowski. Trener Kiczek.