Hokej. Na szczęście nie mieli ciupag: Ciarko PBSBank - Podhale 10-1 [OPINIE]

Marian Struś
Sanoczanie po raz drugi ograli nowotarżan w dwucyfrowych rozmiarach.
Sanoczanie po raz drugi ograli nowotarżan w dwucyfrowych rozmiarach. TOMEK SOWA
To był hokej w pełnym wydaniu: szybki, emocjonujący, z dużą ilością bramek i pojedynków na pięści. Na lodzie sanoczanie wygrali 10-1.

POWIEDZIELI PO MECZU

MAREK ZIĘTARA, TRENER CIARKO PBS BANKCieszy wysokie zwycięstwo i dobra forma mojej drużyny. Mieliśmy dużą przewagę od pierwszej do ostatniej minuty, dokumentując ją sporą porcją bramek. W trzeciej tercji zrobiło się zbyt nerwowo, ale taki już jest hokej, nikt nie chce odpuścić. Takie mecze walki, w tym walki na pięści są wpisane w tę dyscyplinę sportu.

JACEK SZOPIŃSKI, TRENER PODHALAPo raz drugi dostaliśmy w Sanoku srogą lekcję. To zrozumiałe, gdyż potencjały obydwu zespołów są bardzo zróżnicowane. W zasadzie mecz rozstrzygnął się w pierwszej tercji, Za łatwo traciliśmy bramki. Inna rzecz, że gdy Sanok jest na fali, wychodzi mu wszystko. I tak właśnie było dzisiaj. W trzeciej tercji mecz niepotrzebnie się zaostrzył, ale chcę zauważyć, że bójki prowokowali zawodnicy obydwu drużyn, nie tylko podhalanie. W efekcie było dużo kar, w wyniku czego traciliśmy siły i bramki.

MARTIN VOZDECKY, napastnik Ciarko PBS, który strzelił bramkę i zanotował 4 asystyNie lubię takich meczów, uważam, że nie mają one sensu. Ale Podhale właśnie tak gra; zadziornie, zaczepnie, często faul. W ostatniej minucie II tercji pierwszy dostałem cios w twarz, a skończyło się to obustronnymi karami, przy czym ja dostałem 10 minut za niesportowe zachowanie. Liczy się wygrana, a był to ostatni mecz III rundy rozgrywek. To była nasza runda! Przegraliśmy w niej tylko jeden mecz, resztę wygrywając za 3 punkty. Wyszliśmy na czoło tabeli i oby tak dalej!

SŁAWOMIR KRZAK, napastnik Ciarko PBS, który w 50 min. otrzymał karę meczuCiężki, twardy mecz, zupełnie inny jak ten z Nestą w Toruniu. W Toruniu były obustronne ataki, a mecz zaczął się od 2-0 dla gospodarzy. Musieliśmy ich gonić, wykazując swą przewagę na lodzie. Poradziliśmy sobie, czują się mocniejsi od przeciwnika. Podhalanie to młodzi, ambitni zawodnicy, którzy nawet jak przegrywają, to do końca nie odpuszczają. Ja lubię takie mecze walki. Początek mego pojedynku z Czuyem nie wyszedł mi najlepiej, stąd bardzo chciałem go kontynuować, co nie spodobało się sędziom. Skończyło się dla mnie źle, bo oprócz 2 minut dostałem jeszcze 5, a tym samym karę meczu. Trudno, ważne jest wysokie zwycięstwo i dobra forma drużyny.

Hokej dominował przez dwie pierwsze tercje, w których sanoczanie pokazali swą wyższość nad przeciwnikiem. Dominowali w każdym elemencie wyszkolenia, nie pozwalając rywalowi dosłownie na nic. Mecz rozstrzygnęli już w pierwszej tercji, którą wygrali 4-0.

Gdy w drugiej dołożyli kolejne trzy bramki, kibice zaczęli domagać się dwucyfrówki, a że hokeiści chcieli ich życzenie spełnić, akcji pod bramką Tomasza Rajskiego było naprawdę wiele.

Taki obraz gry nie bardzo podobał się gościom, którzy postanowili tanio skóry nie sprzedać i choćby w jednym elemencie dorównać gospodarzom. Tym elementem była walka na pięści. A że sanoczanie wcale nie chcieli się bać, a poza tym w ich drużynie też "górali" nie brakuje, widownia była świadkiem kilku pojedynków. Walczyli ze sobą m. in. Vozdecky z Sulką, Dronia z Cecułą, Czuy ze Strzyżowskim i Krzak z Dutką. Posypały się kary meczu, tudzież kary za niesportowe zachowanie oraz liczne wykluczenia. I taka była cała trzecia tercja. Jej ozdobą były bramki: Kolusza, Kotaski i Vozdeckyego, a dla amatorów mocniejszych wrażeń pojedynki bokserskie. Specjalne oklaski otrzymał Pavel Mojzis, którego gol zdobyty w 6 min. był setnym golem drużyny Ciarko PBS Bank w tych rozgrywkach.

Kibice opuszczający Arenę utworzyli kilkusetosobowy pochód, a jego przebojem była piosenka ze słowami: "Lidera mamy, nikomu go nie oddamy, lidera mamy, nikomu go nie oddamy…"

CIARKO PBS BANK SANOK - MMKS PODHALE NOWY TARG 10-1 (4-0, 3-0, 3-1)

1-0 Mojzis - Dronia - Vozdecky (5:50), 2-0 Malasiński - Dziubiński - Rąpała (13:43), 3-0 Dziubiński (17:24), 4-0 Vitek - Vozdecky (19:58), 5-0 Kolusz - Vozdecky - Mojzis (24:17), 6-0 Dronia - Vozdecky - Kolusz (30:19), 7-0 Malasiński - Kotaska - Dziubiński (32:03), 8-0 Kolusz - Kubat (40:58, 4/4), 9-0 Kotaska - Malasiński 49:07, 5/4), 10-0 Vozdecky - Vitek (51:21), 10-1 Sulka - Ćwikła - Neupauer (59:48).

CIARKO PBS BANK: Odrobny (41. Kachniarz) - Mojzis, Dronia (4); Rąpała (2), Kotaska (4); Gurican, Kubat; Maciejewski, Skrzypkowski - Vozdecky (4+10), Zapała (2), Kolusz; Gruszka (2), Dziubiński, Malasiński; Vitek, Krzak (7+20), Strzyżowski (5+10+20);
Radwański, Mermer (4), Biały.

PODHALE: Rajski (2) - Dutka (6), Sulka (4); Bryniczka (2+10), Cecuła (4); Kapica, Landowski - Czuy (15+20), Ziętara, Różański; Kmiecik (4), Neupauer, Ćwikła; Budaj, Michalski (2), Bomba oraz Szumal, Tylka.

SĘDZIOWAŁ Paweł Meszyński (Warszawa). KARY: 94 - 71 min. WIDZÓW: 2.300.