Hokej. Wyjazdowa niemoc przełamana: Ciarko KH Sanok wypunktował KTH Krynica

Waldemar Mazgaj
Walki pod Górą Parkowąnie brakowało. Goli i emocji też.
Walki pod Górą Parkowąnie brakowało. Goli i emocji też. Wojciech Zatwarnicki
W meczu 16. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej Ciarko KH Sanok pokonał na wyjeździe KTH Krynica 6-3. To dopiero trzecie wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Milana Jancuski.

Nasz zespół klasycznie wypunktował ambitnych rywali, którzy na swoim lodowisku przegrali dotąd tylko raz. Po I tercji trenerzy z Sanoka byli tak wyluzowanie, że nawet nie wchodzili do szatni, tylko pod budynkiem klubowym palili papierosy.

Sanoczanie defensywę rywali rozmontowali dwa razy w bliźniaczy sposób w 18.min. Gdy kryniczanie zdobyli kontaktowego gola - natychmiast odpowiadali trafieniem. I to dwukrotnie!

Kto jednak wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby w 12. min Milan Ovsak wykorzystał karnego. Michał Plaskiewicz okazał się jednak sprytniejszy.

W III tercji "kateheci" przez 7 minut grali w przewadze, połowę tego czasu nawet w podwójnej.

W niedzielę do Areny Sanok zawita lider tabeli - Cracovia. To będzie prawdziwy mecz na szczycie. Początek o 17.

Więcej szczegółów w poniedziałkowym "Stadionie"

KTH Krynica - Ciarko KH Sanok 3-6 (0-2, 1-2, 2-2)

3-4 Kostecki - Valusiak (53)
3-5 Radwański - Malasiński - Rąpała (54)
3-6 Vozdecky - Suur - Rąpała (58, na pustą bramkę)

KTH: Raszka - Kasperczyk, Ovsak; Vychodil, Zieliński; D. Kruczek, Myjak oraz Pach - Horny, Chabior, Valusiak; M. Dubel, Dzięgiel, Kostecki; Cieślicki, Szewczyk, Bucek; Brocławik, Żołnierczyk, Zabawa.

CIARKO: Plaskiewicz - Ivicic, Kubat; Suur, Rąpała; Koseda,Owczarek- Vozdecky, Zapała, Radwański; Gruszka, Dziubiński, Malasiński; Słowakiewicz, Milan, Mermer.

Sędziował Włodzimierz Marczuk (Toruń). Kary: 16 - 18 minut. Widzów 1000 (200 z Sanoka).