Huta Stalowa Wola przejęła Wojskowe Zakłady Inżynieryjne

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Spycharka remontowana w Wojskowych Zakładach Inżynieryjnych w Dęblinie  w województwie lubelskim
Spycharka remontowana w Wojskowych Zakładach Inżynieryjnych w Dęblinie w województwie lubelskim WZI
Udostępnij:
Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. w Dęblinie w województwie lubelskim od 1 grudnia 2021 roku stały się zamiejscowym Oddziałem Huty Stalowa Wola S.A.

Dzięki połączeniu Huty Stalowa Wola z Wojskowymi Zakładami Wojskowymi powstanie silny ośrodek produkcyjno-rozwojowo-serwisowy, który będzie kontynuował działalność obu organizacji, ale też rozwijał i realizował nowe zadania.

1 grudnia wpisem do rejestru przedsiębiorców prowadzonym przez XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego w Rzeszowie zakończył się proces wprowadzenia Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. w struktury Huty Stalowa Wola S.A.
W efekcie procesu z dniem 1 grudnia Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. rozpoczną działalność w formule zamiejscowego Oddziału Huty Stalowa Wola S.A.

Podstawą uruchomienia procesu była Uchwała Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia z 29 października 2021 roku w sprawie połączenia Huty Stalowa Wola S.A. z Wojskowymi Zakładami Inżynieryjnymi S.A. z siedzibą w Dęblinie. Proces polega na przeniesieniu majątku Wojskowych Zakładów zamian za akcje HSW S.A. dla akcjonariuszy spółki przejmowanej. Proces podwyższył kapitał zakładowy HSW S.A o Oddział w Dęblinie.

Zmiany własnościowo-kapitałowe poprzedzone były wieloma analizami, w tym badaniem analizy spółki przejmowanej. W lipcu 2021 roku przyjęto plan połączenia spółek. Przeprowadzono również dialog ze stroną społeczną. Ostatnim etapem czynności prawnych były uchwały Zgromadzeń Akcjonariuszy Spółek. W dniu 5 listopada złożono wniosek o zmianę wpisu do sądu rejestrowego o dokonanie wpisu w przedmiocie połączenia spółek.

Przeprowadzony proces inkorporacji pozwoli uzyskać realne korzyści w zakresie optymalizacji kosztowej oraz osiągnąć większą wydajność produkcyjną. Specjalizacja serwisowo-remontowa Oddziału w Dęblinie zostanie utrzymana, natomiast w dalszym etapie planowane jest rozwinięcie centrum szkoleniowo-serwisowego w oparciu o doświadczenie i zasoby Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych. W pierwszym etapie funkcjonowania Oddział będzie kontynuował działalność w oparciu o sprzedaż części do remontowanego sprzętu wojskowego i udział w produkcji sprzętu. W dalszej perspektywie kierunkiem rozwoju będzie stworzenie i rozwój kompetencji szkoleniowych oraz serwisu wyrobów produkowanych w HSW S.A.

Nowo utworzony Oddział w Dęblinie w swoich kompetencjach zachowa dotychczasowy zakres działalności, w tym wykonywanie remontów, modernizacji i modyfikacji sprzętu eksploatowanego w Siłach Zbrojnych RP, w szczególności: sprzętu inżynieryjnego, sprzętu minersko – rozpoznawczego, sprzętu saperskiego, pojazdów samochodowych różnego przeznaczenia (w tym specjalistycznych), pojazdów gąsienicowych wszelkich typów, silników wykorzystywanych w powyższym sprzęcie; produkcję zespołów, podzespołów do tego sprzętu, a także szerokiej gamy kontenerów i zabudów kontenerowych na potrzeby sił zbrojnych i rynku cywilnego; konstrukcji stalowych i innych konstrukcji spawanych.

- Dzięki doświadczeniu Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych, Huta Stalowa Wola zyska strukturę serwisowo-remontową. HSW w przeszłości samodzielnie nie serwisowała produkowanego sprzętu, czym zajmowały się wyspecjalizowane zakłady remontowe. Dodatkowym atutem nowego Oddziału w Dęblinie jest jego lokalizacja w środkowej Polsce, co ma znaczenie dla zapewnienia efektywnej obsługi serwisowej. HSW planuje rozwinąć zakres serwisu oraz stworzyć centrum szkoleniowe przy wykorzystaniu infrastruktury i doświadczenia Wojskowych Zakładów – podkreśla prezes HSW Bartłomiej Zając.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Materiał oryginalny: Huta Stalowa Wola przejęła Wojskowe Zakłady Inżynieryjne - Echo Dnia Podkarpackie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie