I część kursu maturalnego z matematyki. Liczby rzeczywiste

  I część kursu maturalnego z matematyki. Liczby rzeczywiste

  mmazur

  Nowiny

  Nowiny

  Część 1 Liczby rzeczywiste

  W tej grupie zadań sprawdzana jest umiejętność planowania i wykonywania obliczeń na liczbach rzeczywistych. Uczeń musi wykazać się biegłością w typowych obliczeniach rachunkowych wykorzystujących znajomość działań na potęgach, pierwiastkach i obliczeniach procentowych.

  Obok tych tradycyjnych pojęć musi znać definicje logarytmu, przedziału liczbowego oraz wartości bezwzględnej. Do rozwiązania większości zadań wymagana jest wiedza dotycząca stosowania wzorów i własności wymienionych zagadnień.  W zadaniu należy określić wszystkie liczby, dla których podane wyrażenie jest określone, czyli ma sens liczbowy. Chodzi tutaj o znajomość wyznaczania dziedziny funkcji logarytmicznej korzystając z definicji logarytmu. Rozwiązanie sprowadza się do wypisania wszystkich warunków i ich interpretacji oraz rozwiązania prostej nierówności.

  Więcej zadań zamkniętych z działu "Liczby rzeczywiste" znajdziesz na e-zadania.pl: http://www.e-zadania.pl/matura-2012/kurs-maturalny/liczby-rzeczywiste/zadania-zamkniete/
  Na maturze spotkać można klasyczne zadania rachunkowe. W tym przypadku zdający musi zademonstrować poziom opanowania umiejętności, rozwiązując zadanie, w których stosuje pojęcie procentu.

  Zadania dotyczące obliczeń procentowych można rozwiązać kilkoma sposobami. Ważne, aby opanować jedną z nich i ją umiejętnie stosować.

  Zadania otwarte z działu "Liczby rzeczywiste" znajdziesz tutaj.

  Sponsorem serwisu jest

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo