Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

I część kursu maturalnego z matematyki. Liczby rzeczywiste

mmazur

Część 1 Liczby rzeczywiste

W tej grupie zadań sprawdzana jest umiejętność planowania i wykonywania obliczeń na liczbach rzeczywistych. Uczeń musi wykazać się biegłością w typowych obliczeniach rachunkowych wykorzystujących znajomość działań na potęgach, pierwiastkach i obliczeniach procentowych.

Obok tych tradycyjnych pojęć musi znać definicje logarytmu, przedziału liczbowego oraz wartości bezwzględnej. Do rozwiązania większości zadań wymagana jest wiedza dotycząca stosowania wzorów i własności wymienionych zagadnień.

W zadaniu należy określić wszystkie liczby, dla których podane wyrażenie jest określone, czyli ma sens liczbowy. Chodzi tutaj o znajomość wyznaczania dziedziny funkcji logarytmicznej korzystając z definicji logarytmu. Rozwiązanie sprowadza się do wypisania wszystkich warunków i ich interpretacji oraz rozwiązania prostej nierówności.

Więcej zadań zamkniętych z działu "Liczby rzeczywiste" znajdziesz na e-zadania.pl: http://www.e-zadania.pl/matura-2012/kurs-maturalny/liczby-rzeczywiste/zadania-zamkniete/

Na maturze spotkać można klasyczne zadania rachunkowe. W tym przypadku zdający musi zademonstrować poziom opanowania umiejętności, rozwiązując zadanie, w których stosuje pojęcie procentu.

Zadania dotyczące obliczeń procentowych można rozwiązać kilkoma sposobami. Ważne, aby opanować jedną z nich i ją umiejętnie stosować.

Zadania otwarte z działu "Liczby rzeczywiste" znajdziesz tutaj.

Sponsorem serwisu jest

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24