Piotr Izydorczyk
GKS Katowice pokonał u siebie Stal Mielecfot  arkadiusz gola   polska press
GKS Katowice pokonał u siebie Stal Mielecfot arkadiusz gola polska press Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
GKS Katowice pokonał Stal Mielec i awansował na drugie miejsce w tabeli. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale w pierwszej połowie nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji i mogło to się na nich zemścić w drugiej części gry. Był to już 9 z rzędu mecz bez porażki katowiczan.

GKS szybko wyszedł na prowadzenie. W trzeciej minucie gry Grzegorz Goncerz wykorzystał wrzucenie piłki z autu przez Łukasza Pielorza i otworzył wynik spotkania. Goście mogli wyrównać za sprawą Szymona Sobczaka, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Mateusza Abramowicza.

W pierwszej części gry Stal więcej nie zagroziła naszej drużynie, za to katowiczanie mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku. Dwa razy w groźnych sytuacjach strzały Grzegorza Goncerza i Mikołaja Lebedyńskiego zostały zablokowane, a uderzenie z dystansu Bartłomieja Kalinkowskiego nieznacznie minęło bramkę. Ostatnia próba w pierwszej połowie należała do Dawida Abramowicza, ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był niecelny.

Na drugą połowę ekipa gości wyszła ofensywniej nastawiona. Chwilę po wznowieniu gry przed szansą stanął Mateusz Cholewiak, ale w ostatniej chwili ubiegł go Mateusz Abramowicz i oddalił zagrożenie. Strzał Michała Bierzało z rzutu wolnego poszybował nad bramką, a dośrodkowania Roberta Sulewskiego nie wykorzystał Sebastian Zalepa.

Na kwadrans przed końcem meczu minimalnie pomylił się Łukasz Pielorz, którego strzał z dystansu minął słupek bramki Stali i była to dopiero pierwsza dobra sytuacja stworzona przez katowiczan po zmianie stron. W końcówce spotkania świetną interwencją popisał się Mateusz Abramowicz, który zatrzymał strzał Doriana Buczka z bliskiej odległości.

Było to 9 spotkanie z rzędu, po którym GKS schodził z boiska niepokonany.

GKS Katowice Stal Mielec 1:0 ( 1:0)

Bramka: 1:0 Grzegorz Goncerz (3)

Sędziował Mateusz Złotnicki (Lublin)
Widzów 3.200
Żółte kartki: Duda, Kalinkowski, Bębenek ( Katowice) – Liberacki, Kiercz ( Stal)

GKS: M.Abramowicz – Pielorz, Kamiński, Garbacik, D.Abramowicz – Foszmańczyk, Kalinkowski, Duda ( 64. Wołkowicz), Prokić ( 68. Bębenek) – Lebedyński ( 84. Mandrysz), Goncerz

Stal: Kozioł – Sulewski, Zalepa, Bierzało, Liberacki – Sobczak, Kiercz ( 87. Tall), Marciniec ( 74. Fonfara), Radulj, Prejs ( 66. Buczek) - Cholewiak

Materiał oryginalny: I liga: GKS Katowice - Stal Mielec 1:0 [RELACJA, ZDJĘCIA] Bramka Goncerza dała GieKSie zwycięstwo - Dziennik Zachodni