I liga mężczyzn. Sokół Łańcut po przerwie odrobił 12-punktową stratę i wygrał ze Zniczem Pruszków

Waldemar Mazgaj
Rafał Glapiński (z piłką) rzucił 17 punktów i był najskuteczniejszym graczem Sokoła. Krystyna Baranowska
W ósmym meczu sezonu Sokół wygrał po raz szósty. Kluczem do wygranej znów była świetna gra w obronie. Po przerwie zespół Dariusza Kaszowskiego pozwolił rzucić rywalom tylko 15 "oczek" i odrobił 12-punktową stratę. Wygrał 64:55.

SOKÓŁ ŁAŃCUT - ZNICZ BASKET PRUSZKÓW 64:55 (18:19, 10:21, 24:11, 12:4)

SOKÓŁ: Fortuna 14 (3x3, 8 zbiórek), Pisarczyk 3 (1x3), Chromicz 5, Dubiel 14 (1x3), Glapiński 17 (3x3, 6 strat) oraz Balawender 4, Paul 2, Szurlej 5.

ZNICZ: Aleksandrowicz 4, Ecka 2 (8 zb.), Radwan 13 (3x3), Briegmann 11 (1x3), Malewski 20 (1x3, 7 zb.) oraz Suliński 0, Świderski 5 (1x3), Czech 0, Czubek 0, Bajer 0.

- W przerwie trener mocniej krzyknął w szatni, bo po dobrym początku myśleliśmy, że mecz sam się wygra - opowiadał Rafał Glapiński, najskuteczniejszy gracz Sokoła.

Przez większość spotkania wynik oscylował koło remisu. Sokół pozwolił sobie na chwile słabości w połowie II kwarty, ale za to w trzeciej zasypał rywali rzutami za trzy.

W ostatnich 10 minutach obrona łańcucian była tak agresywna, że rywale rzucili tylko cztery punkty. Sokół korzystał z fauli i skutecznie wykonywał wolne.

- To nasze wielkie zwycięstwo - kontynuował Dubiel.

- Znicz to trudny rywal, ma dobrze poukładany zespół i na pewno będzie w czołówce. My walczymy o play-off - dodał gracz Sokoła.