I Regionalna Liga Kobiet: Lotnik Wierzawice zwyciężył MLKS Rzeszów

Marcin Jastrzębski
Zwykle koszykarki Lotnika Wierzawice rozstrzygały losy swoich meczów już w pierwszej połowie.

Tym razem miały trochę trudniej, ale oczywiście zainkasowały kolejny komplet punktów.

Mecz w pierwszych dwóch kwartach był ciekawym widowiskiem. Rzeszowianki postawiły się liderowi, grając bardzo uważnie w obronie.

Lotnik długo nie mógł do końca rozwinąć skrzydeł, bo przyjezdne grały bardzo ambitnie. Jednak od końcówki drugiej kwarty do końca meczu dominowały podopieczne Piotr Musijowskiego.

Wyprowadzały szybkie kontry i miały zdecydowaną przewagę na tablicach (51 zbiórek).

- Dobrze, że choć w dwóch kwartach moje dziewczyny miały równorzędnego rywala. Do rozwoju potrzebne są nam właśnie takie, wyrównane pojedynki - tłumaczył po spotkaniu Piotr Musijowski, szkoleniowiec Lotnika.

UKS LOTNIK - MLKS RZESZÓW 80:45 (15:10, 22:19, 21:10, 22:6)

LOTNIK: Niemczyk 2, Majkut 10 (12 zb.), Kromka 0, Kaszuba 14 (17 zb.), Musijowska 41 (6x3) oraz Dedio 3, Kuras 6, Bernat 4, Tołpa, Gronowicz, Kupras, Zasońska 0.
MLKS: Olejarz 11 (1x3), K. Ludwin 1, Górecka 16 (2x3), Waszkowska 0, Pałka 17 (2x3) oraz Kilar, M. Ludwin, Żydzik, Dudek, Środoń 0.