I Regionalna Liga Kobiet: Stal Stalowa Wola uległa Filarowi Sosnowiec

Marcin Jastrzębski
sxc.hu
Nie udał się wyjazd do Sosnowca koszykarkom Stali Stalowa Wola. Nie bez walki uległy w Sosnowcu Filarowi. Popełniły sporo błędów, szczególnie w II kwarcie.

"Stalówka" nie zachwyciła, a miejscowe koszykarki wykorzystały błędy naszych. Pierwsza kwarta była wyrównana, ale najważniejsza okazała się druga, w której Filar odskoczył na 19 punktów.

Przez chwilę było aż 40:18, przez co w kolejnych minutach swobodniej grało się miejscowym, a błędy mnożyły się po stronie zawodniczek Stali.

Seryjne straty spowodowały bardzo trudną sytuację przyjezdnych. Następnie nieco ocknęły się podopieczne Artura Karlika, w III kwarcie zbliżyły się na 12 punktów (47:35), ale było już zdecydowanie za późno, tym bardziej, że przyjezdne myliły się przy rzutach osobistych.

- Po nieudanej II kwarcie były przebłyski dobrej gry, ale byliśmy w zbyt trudnej sytuacji, żeby odmienić losy spotkania - podsumował Artur Karlik, szkoleniowiec Stali.

FILAR SOSNOWIEC - STAL STALOWA WOLA 77:57 (18:13, 22:8, 19:16, 18:20)

STAL: Wołoszyn 5, Kijak 6, M. Gołabek 12 (1x3), Borówka 22, Rosochacka 9 (1x3) oraz Marchewka 0, A. Gołąbek 0, Przytuła 0, Szwajka 2, Nowak 1.