I turniej o mistrzostwo III ligi siatkówki mężczyzn: Rakszawa prowadzi

Marcin Jastrzębski
W Głogowie rozegrano pierwszy turniej, którego stawką jest mistrzostwo III ligi i walka o awans do II ligi. Komplet zwycięstw zanotowali siatkarze z Rakszawy.

W meczu na szczycie Głogovia przegrała pierwsze dwa sety i mimo wygranej w trzeciej odsłonie, gospodarze musieli uznać wyższość rakszawian.

- To był najlepszy mecz turnieju. Było sporo widowiskowych akcji. Postaramy się zrewanżować Anilanie na jej terenie - podkreśla Zbigniew Piekarz, kierownik Głogovii.

Drugi turniej zostanie rozegrany w dniach 24-26 lutego w Rakszawie. Pierwsze dwie drużyny powalczą o awans II ligi w rozgrywkach centralnych.

WYNIKI TURNIEJU W GŁOGOWIE: SPAR Głogovia - MOSiR Brzozovia Brzozów 3:2 (21:25, 25:27, 25:19, 25:18, 15:12), ITS Anilana Rakszawa - TSV Mansard Sanok 3:0 (26, 16, 17), Głogovia - Mansard 3:0 (17, 11, 21), Anilana - Brzozovia 3:1 (25:13, 25:21, 18:25, 25:19), Brzozovia - Mansard 3:0 (27:25, 25:16, 25:11), Głogovia - Anilana 1:3 (23:25, 20:25, 27:25, 23:25).

1. Rakszawa 3 6 9:2
2. Głogów 3 5 7:5

• 3. Brzozów 3 4 6:6
    4. Sanok 3 3 0:9
    *W turniejach o mistrzostwo punkty są przyznawane za zwycięstwo (dwa) i za porażkę (jeden). Bez względu na sety.