IHC Christmas Cup: Hokejowa reprezentacja minimalnie przegrała z Francją

bell, inf. pras.
Tempo gry Polaków z Francuzami było szybkie, sporo było również walki przy bandach mat. pras.
W czwartek, 16 grudnia na lodowisku w Bytomiu rozpoczął się turniej EIHC Christmas Cup. W pierwszym meczu reprezentacja Polski po emocjonującej końcówce przegrała z Francją 2:3. W piątek kadrowicze zmierzą się z Węgrami. Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport.

Odmłodzona reprezentacja Polski zmierzyła się z wyżej notowaną drużyną. Pierwsza tercja była wyrównana, ale bramkę zdobył Dylan Fabre. W drugiej tercji aktywny Alan Łyszczarczyk trafił krążkiem w słupek. Coraz bardziej przeważali jednak Francuzi. Pierrick Dube dwukrotnie trafił do siatki. W 43. minucie Damian Tyczyński nie wykorzystał rzutu karnego, uderzył wprost w bramkarza. Premierowa bramka dla naszej reprezentacji padła w 51. minucie. Kapitan Bartosz Ciura podał do Radosława Sawickiego. Pierwszy strzał bramkarz obronił, ale przy dobitce był bezradny. Niecałe trzy minuty później Alan Łyszczarczyk podał do stojącego przy bramce Jakuba Bukowskiego i najlepszy strzelec Polskiej Hokej Ligi świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W ostatnich sekundach trener Robert Kalaber wycofał bramkarza, ale nie udało się wyrównać.

- Tempo gry było szybkie, sporo było również walki przy bandach. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. Walczyliśmy do końca, ale mamy młody skład i zabrakło zawodnikom doświadczenia – ocenił selekcjoner reprezentacji Polski Robert Kalaber. - Brakowało nam zimnej krwi – dodał Alan Łyszczarczyk.

W piątek Biało-Czerwoni zmierzą się z Węgrami. W czwartek Madziarzy spotkali się z Ukrainą. Spotkanie zakończyło się wygraną Węgier 2:1 po dogrywce. Mecz Polska – Węgry rozpocznie się o godz. 19 i będzie transmitowany w TVP Sport.

Rozgrywany na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów turniej EIHC Christmas Cup to kolejny etap przygotowań kadry narodowej do Mistrzostwa Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku w dniach 25 kwietnia – 1 maja 2022 roku.

Polska – Francja 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Sawicki 51, Bukowski 54 - Fabre 10, Dube 21, 39

Polska: Zabolotny - Ciura, Jaśkiewicz; Bukowski, Tyczyński, Łyszczarczyk - Górny, Horzelski; Sawicki, Paś, Gościński - Zieliński, Jaworski; Brynkus, Słowakiewicz, Kamiński - Kamienieu, Kostek; Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka. Trener: Robert Kalaber

Francja: Papillon - Esipov, Penz; Lolzeau, Colotti, Dube - Coulaud, Pascal; Fabre, Koudri, Daid - Melin, Schmitt; Suire, Guillaume, Mainot - Prissaint, Joubert; Bonnardel, Plagnat, Bruche. Trener: Philippe Bozon