II liga. Cheeloo Dębica wicemistrzem grupy wschodniej

Sławomir Oskarbski
Hokeiści Cheeloo Dębica po finałowym meczu kończącym zmagania w grupie wschodniej II ligi byli niepocieszeni. Mimo ambitnej postawy nie udało im się znaleźć sposobu na pokonanie faworyzowanej drużyny z Krynicy Sławomir Oskarbski
W Dębicy niespodzianki nie było. W turnieju finałowym grupy wschodniej II ligi hokeja, triumfowała drużyna KKH Kaszowski Krynica. W finale pokonała miejscowe Cheeloo 6-1.

Rozegrane w sobotę i niedzielę na dębickim lodowisku zawody były fazą play-off grupy wschodniej. W pierwszy dzień najlepszy w fazie zasadniczej KKH urządził łomot zespołowi LHT Lublin, wygrywając aż 22-6. W spotkaniu drugiej (Cheeloo) i trzeciej drużyny (Hokejomania Sanok) fazy zasadniczej po raz piąty w tym sezonie górą byli dębiczanie.

W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych meczów tych drużyn, tym razem nie było zaciętego pojedynku. Dębiczanie wygrali nadspodziewanie gładko 11-1.

Zaskakujący przebieg miał mecz o trzecie miejsce. Zamiast pewnej wygranej Hokejomanii, było sporo emocji. Wprawdzie sanoczanie planowo wyszli na prowadzenie 6-2, ale potem pozwolili lublinianom doprowadzić do remisu.

Ostatecznie drużyna z Podkarpacia wygrała 8-7 i utrzymała wywalczone w fazie zasadniczej trzecie miejsce w grupie wschodniej.

W finale turnieju gospodarze faworyzowanym gościom z Krynicy dotrzymywali kroku przez prawie 1,5 tercji. Druga połowa drugiej tercji była jednak fatalna w wykonaniu Cheeloo. Dali sobie strzelić aż pięć bramek, odpowiadając tylko jedną.

W ostatniej tercji kryniczanie dorzucili jeszcze jednego gola i wygrali ostatecznie 6-1. Zostali tym samym mistrzem grupy wschodniej i 6. kwietnia zagrają w Poznaniu ze zwycięzcą grupy zachodniej o mistrzostwo II ligi i prawo awansu do I ligi.