II liga kobiet. Gimball Tarnawa Dolna potwierdza dobrą formę

Miłosz Bieniaszewski
Pod koniec sezonu dobrą formę złapał Gimball Tarnawa Dolna, który tym razem ograł Start Wisła. Ze zwycięstwa cieszył się również MLKS MOS Rzeszów.

MLKS MOS RZESZÓW - UKS RADZIONKÓW 68:45 (11:12, 21:13, 16:6, 20:14)

MLKS: Orłowska 7 (1x3), Batóg 8, Żydzik 11 (2x3), Górecka 14 (2x3), Fortuna 5, Trzcińska 4, Olejarz 14 (2x3), Ludwiniak 2, Ciupak 3 (1x3), Morycz 0, Kot 0.

- Dziewczyny zaczęły bardzo ospałe i w I kwarcie spudłowały aż dziesięć osobistych - mówi Krzysztof Herbaciński, trener rzeszowianek.

Później jednak gospodynie poprawiły grę i szybko odskoczyły rywalkom. Kluczem do tego było aż sześć celnych "trójek" w drugiej odsłonie.

- Pomimo słabszego początku zagraliśmy przyzwoicie. Cieszy, że ostatni mecz w Rzeszowie zakończyliśmy zwycięstwem - podsumował opiekun MLKS-u.
MECZ ZALEGŁY

GIMBALL TARNAWA DOLNA - START WISŁA 84:73 (9:20, 30:16, 25:26, 20:11)

GIMBALL: Stusik 11, Kopczyk 0, Wróbel 0, Kuzio 22, N. Smorul 18, Cygal 0, Niemczyk 19, Książek 6, M. Smorul 0, Chmiel 8.

Gimball potwierdził, że ostatnie dobre wyniki nie były dziełem przypadku i wygrał z wyżej notowanym rywalem. Stało się tak pomimo słabego początku.

W II kwarcie miejscowe doszły jednak do głosu i pomimo jeszcze małego kryzysu w IV kwarcie nie oddały wygranej.

- Mogę powiedzieć, że w końcu zagraliśmy dobrze i wygraliśmy. Tak się stało bodaj pierwszy raz w tym sezonie - cieszył się Maciej Bar, trener gospodyń.

POZOSTAŁE WYNIKI: JASFBG Sosnowiec - Korona Kraków 66:58 (20:22, 24:17, 12:0, 10:19), UKS Koszyce Wielkie/PM Tarnów - Start Wisła 69:61 (19:26, 18:13, 18:12, 14:10). Mecz Stal Stalowa Wola - Żak Nowy Sącz (45:73) rozegrano awansem. Mecz Gimball Tarnawa Dolna - Gorce Nowy Targ został przełożony na 11 III.