II liga mężczyzn. Wisłok Strzyżów znów lepszy od Błękitnych Ropczyce

Marcin Jastrzębski
Siatkarze Wisłoka znów zwyciężyli rywali z Ropczyc.
Siatkarze Wisłoka znów zwyciężyli rywali z Ropczyc. Krystyna Baranowska
Bardzo ciekawie było w Strzyżowie. Głośny doping, wyrównane końcówki i efektowne ataki - tak w skrócie można opisać mecz Wisłok Strzyżów - Błękitni Ropczyce.

Wisłok po raz drugi w tym sezonie pokonał podopiecznych Jacka Wiśniewskiego (W Ropczycach było 2:3 dla strzyżowian).

Spotkanie w Strzyżowie podobnie jak w Ropczycach było bardzo wyrównane. Goście w I partii prowadzili już 22:24, ale jednak przegrali.

W drugim secie także długo prowadzili Błękitni, lecz znów końcówka należała do miejscowych. W trzecim secie od początku do końca pewnie grał Strzyżów.

- Mecz był bardzo wyrównany, w końcówkach nie zabrakło nam koncentracji i daliśmy sobie rady. Znów pomogli kibice, byli naszych siódmym zawodnikiem - podkreślał Piotr Podpora, trener Wisłoka.

- W końcówkach brakowało nam zimnej krwi, Wisłok wygrał doświadczeniem - podsumował Jacek Wiśniewski, szkoleniowiec Błękitnych.

WISŁOK STRZYŻÓW - BŁĘKITNI ROPCZYCE 3:0 (26:24, 27:25, 25:23)

WISŁOK: Wilk, Krzysiak, Mardoń, Armata, Włodyka, Soja, Piotr Podpora (libero) oraz Litak, Kaniewski.

BŁĘKITNI: Jaszczuk, Betleja, Fedko, Pieniążek, Stojek, Gontarz, Marć (libero) oraz Kamuda, Sroka, Godek.

POZOSTAŁE SPOTKANIA:

STS SKARŻYSKO-KAMIENNA - PWSZ KARPATY KROSNO 0:3 (25:27, 22:25, 19:25)

KARPATY: Gosik, Gadzała, Biegun, Habel, Bryliński, Książkiewicz, Wilk (libero) oraz Skrzypek, Włodarczyk, Janas, Golonka, Borkowski.

Krośnianie poradzili sobie z outsiderem, który dzielnie walczył i w pierwszym secie był bliski zwycięstwa. Karpaty jednak wygrały tę partię i potem było już łatwiej.

- Wygrana w pierwszym secie pozwoliła zwyciężyć w całym meczu, to była przełomowa partia - opisywał Krzysztof Frączek, trener Karpat.

W drugim i trzecim secie krośnianie przewyższali miejscowych organizacją gry i przez cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę.

WANDA KRAKÓW - AKS RESOVIA 3:0 (25:23, 25:15, 25:20)

AKS: Filip, Długosz, Peszko, Wojtowicz, Karlik, Płonka, Głód (libero) oraz Kruk, Skarbowski, Bryliński, Talarkowski.

Tylko w pierwszym secie młodzi rzeszowianie toczyli wyrównaną walkę z wymagającym rywalem. Wanda grała równiej, mocną zagrywką odrzuciła AKS od siatki i pewnie zwyciężyła.

- Rywal grał lepiej, nie miał przestojów, chłopaki dostali lekcję, mają się uczyć - podsumował Jerzy Wietecha, trener AKS-u.

POZOSTAŁE WYNIKI: MKS MOS Będzin - Rafako Racibórz 3:0 (25:20, 25:21, 25:20), Górnik Siemianowice Śl. - Politechnika Krakowska 0:3 (13:25, 16:25, 15:25).