II liga siatkarek. Wygrane faworytów

Miłosz Bieniaszewski
Siatkarki San-Pajdy w starciu w Sędziszowie kończyły większość swoich prób w pierwszym tempie. W ataku Paulina Chmielarczyk Marcin Jastrzębski
Faworyzowane zespoły pokazały moc i w komplecie wygrywały swoje mecze. W każdym wypadku do „zera”.

Marba Sędziszów Młp. - San-Pajda Jarosław 0:3

Sety: 20:25, 20:25, 21:25.

Marba: Mokrzycka, Najmrocka, Stefanik, Pieprzak, Mich, Pustułka, Bucka (libero) oraz Flis, Zworska, Gola, Piech. Trener Magdalena Mokrzycka.

San-Pajda: Trojnar, Brzezińska, Chmielewska, Chmielarczyk, Saj, Grodzka, Kłuś (libero) oraz Waszyńska, Stepko, Bartyzel (libero). Trener Piotr Pajda.

Wydawało się, że Marba może „urwać” jakieś punkty jarosławiankom, ale faworyzowane przyjezdne miały w tym temacie zupełnie inne zdanie. Były zespołem lepszym i zgarnęły kolejne trzy punkty. - Sędziszów to ciekawy zespół, ale my w każdym secie w zasadzie od początku przeważaliśmy. Uważam jednak , że jeszcze sporo drużyn straci punkty z Marbą - mówił Piotr Pajda, trener przyjezdnych.

- Przewaga rywali uwidaczniała się szczególnie w końcówkach setów - powiedział Andrzej Szczypek, sekretarz miejscowych.

- W pierwszym secie nasze 2-3 błędy zadecydowały o tym, że to przyjezdne wygrały. W drugim faktycznie rywalki przeważały i nie mogliśmy za wiele zdziałać. Trzecia partia również była dosyć wyrównana, ale znów uciekła nam końcówka - opisuje działacz Marby.

Rewelacyjne zawody wśród gości zagrała bardzo skuteczna Magdalena Trojnar. San-Pajda nie miał w zasadzie słabych punktów i był równie skuteczny na skrzydłach, jak i w ataku środkiem. Miejscowe natomiast za dużo popsuły zagrywek, aby z takim rywalem „coś” ugrać. Do tego słabiej spisywały się na siatce.

Szóstka Mielec - Radomka Radom 3:0

Sety: 25:21, 25:12, 25:14.

Szóstka: Szymańska, N. Murdza, Kusik, Raszek, Krzysztofik, Daniluk, W. Murdza (libero) oraz Gorzkiewicz, Babś, Fryc, Żelazko. Trener Roman Murdza.

Zajmujące ostatnie miejsce w tabeli radomianki na początku trochę zaskoczyły faworyzowane miejscowe. - Nie mogliśmy znaleźć sposobu na jedną z zawodniczek i napsuła nam sporo krwi - przyznaje Roman Murdza, trener Szóstki.

Ostatecznie jego podopieczne zdołały przechylić szalę na swoją korzyść i pierwsza partia padła ich łupem. W kolejnych odsłonach już takich emocji nie było. Mielczanki szybko wypracowywały sobie przewagę, a następnie stopniowo ją powiększały. - Moje dziewczyny uspokoiły sytuację, zaczęły grać swoje i wszystko wróciło do normy. Efekty przyszły bardzo szybko - mówi Roman Murdza.

MOSiR Jasło - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3

Sety: 22:25, 14:25, 22:25.

MOSiR: Jasionowicz, Kijak, Marcisz, Górniak, Kosiba, Pasterz, Gądek (libero) oraz Książek, Michalec, Trojan. Trener Adam Pasterz.

MOSiR powalczył z faworyzowanymi tarnowiankami, ale nie udało się ugrać choćby seta. W I secie toczyła się bardzo wyrównana walka i przyjezdne dopiero w końcówce udowodniły swoją wyższość. W kolejnej partii nie było złudzeń i Grupa Azoty nie dała żadnych szans jaślankom. Zanosiło się na to, że w trzecim secie będzie podobnie, ale podopieczne Adama Pasterza spięły się i niewiele brakowało, a wygrałyby. Gospodynie prowadziły już bowiem 22:19 i wydawało się, że ten mecz jeszcze trochę potrwa. Niestety, tylko wydawało...

- Na zagrywkę poszła jedna z rywalek i rozstrzelała nas. Jesteśmy jednak zadowoleni z postawy dziewczyn. Gdyby tak grały w poprzednich meczach, to tych punktów moglibyśmy mieć więcej. Tarnów przede wszystkim miał bardzo dobre atakujące, takie na wyższym poziomie - słyszymy od Marka Bajorka, działacza MOSiR-u.

AZS UMCS Lublin - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3

Sety: 19:25, 22:25, 21:25.