III liga. Izolator wygrał w Kraśniku

Tomasz Leyko
W II połowie piłkarze z Boguchwały dominowali na boisku.
W II połowie piłkarze z Boguchwały dominowali na boisku. Tomasz Leyko
Piłkarze Izolatora Boguchwała odnieśli pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Zespół Grzegorza Opalińskiego pokonał w Kraśniku Stal 4-1.

Gospodarze przystąpili do tego meczu mocno osłabieni. Niespodziewanie po golu dobrze znanego Toli Ławryszyna prowadzili jeszcze przed przerwą. Sam Tola jednak przyznał, że po przerwie goście przejęli inicjatywę na boisku, a szybko zdobyte dwie bramki dodały im pewności siebie.

Najpierw Marek Czopko wykorzystał swój wzrost i zrobił użytek z centry Sierżęgi. Za chwilę na 2-1 podwyższył Rusin.

Na 10 minut przed końcem solową akcją popisał się Rusin. Bramkarz Stali Kozłowski odbił piłkę, ale przy dobitce Domina był bezradny. Losy meczu były przesądzone. - Cieszę się, bo zagraliśmy nieźle i wygraliśmy pewnie - mówił po meczu Grzegorz Opaliński, trener Izolatora. Wynik meczu ustalił Płonka, który skopiował wyczyn Czopki.

1-0 Ławryszyn (41.), 1-1 Czopko (55-głową, centra z rzutu rożnego Sierżęgi), 1-2 Rusin (60), 1-3 Domin (80-dobitka po kacji Rusina), 1-4 Płonka (90-głową, centra z rzutu rożnego Sierżęgi)
STAL KRAŚNIK: Kozłowski - Binkiewicz, Ławryszyn, Sawczuk (25. Goździuk), Fulara - Pacek, Dziedzic, Drozd, Stadnicki - Dydo, Shakhov.
IZOLATOR: Kwaśny - Burak, Czopko, Woźniak, Krzak - Bereś, Cupryś (46. Skiba), Sierżęga, Rusin (69. Porada) - Płonka (90. Padiasek), Karwat (46. Domin).
SĘDZIOWAŁ: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość) ŻÓŁTE KARTKI: Dydo - Sierżęga, Woźniak. WIDZÓW 200