III liga kobiet. Komplet wyników oraz relacje 11. kolejki

Marcin Jastrzębski
Przemyślanki nie miały problemów z pokonaniem rywalek z Racławówki.
Niespodziewanie dwa pierwsze sety pojedynku w Czudcu wygrały niżej notowane zawodniczki Olimpu. Jaślanki co prawda odrobiły straty i wygrały ten mecz, ale straciły jeden punkt i pozycję lidera.

OLIMP CZUDEC - MOSIR JASŁO 2:3 (25:20, 25:19, 23:25, 10:25, 12:15)
OLIMP: Grzywna, Zielińska, Wójcik, Kuś, Nieroda, Kusztyb, Domino (libero).
MOSiR: Marcisz, Stadnicka, Rak, Chranowska, Mitoraj, Czechowicz, Czechowicz (libero), oraz Mikus, Cichoń, Wątroba.

Do Czudca w roli murowanych faworytek przyjechały jaślanki. Na parkiecie okazało się, że miejscowe mogą nawet pokonać liderki. Jaślanki się przebudziły i ostatecznie zwyciężyły w tym meczu 2:3.

W Czudcu z konieczności (m. in. przez brak środkowej Eweliny Dziepak) na rozegraniu zagrała występująca zwykle na pozycji środkowej - Aneta Kuś.

Podołała nowej roli i okazało się, że nie był to jednostronny pojedynek. Niespodziewanie pierwsze dwa sety wygrały podopieczne Jerzego Zielińskiego.

Potem Olimpowi niewiele zabrakło by zakończyć mecz w trzech setach, ale w końcówce trzeciej partii pogubiły się miejscowe i jaślanki wykorzystały szansę na zmianę rezultatu.

W czwartym secie w końcu "zatrybiła" gra przyjezdnych. W tie-breaku lepiej poradziły sobie nieco bardziej doświadczone zawodniczki z Jasła.

- Dziewczyny dzielnie walczyły, ale w pewnym momencie widoczny był ubytek sił. To był trudny mecz, a punkt z takim rywalem jest satysfakcjonujący, tym bardziej, że graliśmy w nowym ustawieniu. Można było się obawiać czy zdołamy urwać seta, a tu niewiele brakowało nam do sprawienia niespodzianki i "strącenia" lidera - podsumował Jerzy Zieliński, trener Olimpu.

- Gospodynie grały ambitnie, a mój nieco rozbity przez kontuzje i choroby zespół dał się zaskoczyć, zdominować. Następnie poprawiło się przyjęcie i mogliśmy odwrócić losy tego pojedynku - tłumaczył Adam Pasterz, trener jaślanek.

POLONIA POSIR PRZEMYŚL - LUBCZA RACŁAWÓWA 3:0 (25:15, 25:11, 25:19)

POLONIA: Kępczyńska, Wiśniowska, Winiarska, Kruba, Presz, Domańska, Galanty (libero) oraz Wolańska, Makuchowska, Pawłowska.
LUBCZA: Dziadosz, Nobis, Warzocha, Nerc, Chmiel, Guzy, Kalandyk (libero) oraz Włodyga, Stachowicz.

Z konieczności odmłodzony zespół Racławówki nie poradził sobie z dobrze dysponowanymi przemyślankami.

Mecz I LO Łańcut - PBS Bank Sanoczanka Sanok rozegrano awansem 3:1 (24:26, 25:20, 25:17, 25:12). Pauza: AZS UR Rzeszów, Stal Nowa Dęba wycofała się z rozgrywek.

1. Łańcut 11 29 31:7
2. Jasło 11 29 32:10
3. Racławówka 10 17 21:18
4. Sanok 9 13 18:19
5. Przemyśl 10 12 15:21
6. Czudec 8 7 10:19
7. AZS UR 9 7 11:22
8. Stal 8 0 2:24*