ITA TOOLS Stal Mielec gromi i awansuje w Tauron Pucharze Polski

bum
Mielczanki oraz szefowie klubu i drużyny zadowoleni. To zrozmumiałe
Mielczanki oraz szefowie klubu i drużyny zadowoleni. To zrozmumiałe Piotr Rychter/lepszypoznan.pl
W meczu 1/8 finału Tauron Pucharu Polski siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec rozbiły pierwszoligowy zespół Enea Energetyk Poznań 3:0. Mecz trwał 68 minut.

W pierwszym secie, po wyrównanym początku, mielczanki zdobyły trzypunkowe prowadzenie (10:7, 11:8), a następnie po serii skutecznych akcji uciekły na 15:9. Po chwili było 17:10 i… koniec seta.
Drugi rozpoczął się od prowadzenia mielczanek 5:1 i 9:2. Poznanianki zdołały zdobyć jeszcze tylko 8 punktów. W trzeciej odsłonie było 9:3 dla gospodyń. Stal wyrównała na 10:10 i seriami zdobywała punkty. Poznanianki szczególne problemy miały z przyjęciem zagrywki i powstrzymywaniem ataków Weroniki Gierszewskiej. Punktowały je także Emilia Mucha i Sylwia Kucharska.

Nagrodę MVP spotkania otrzymała była zawodniczka Enei Energetyka, środkowa Klaudia Azab-Laskowska. Wręczył ją siatkarce z Mielca prezes poznańskiego klubu, Robert Rakowski.

Mielczanki w ćwierćfinale pucharu zmierzą się z lepszym z pary #Volley Wrocław - UNI Opole. Spotkanie to odbędzie się 30 stycznia. Ćwierćfinały zaplanowane zostały na 17 lutego.

PGE Rysice Rzeszów swój mecz 1/8 finału pucharu rozegrają 25 stycznia o 17.30 w Rzeszowie, a ich przeciwnikiem będą Grot Budowlani Łódź.

Enea Energetyk Poznań - ITA TOOLS Stal Mielec 0:3 (16:25, 10:25, 15:25)

Stal:Energetyk: Regulska (3), Sobalska, Senica (4), Niwald (7), Nastawska (2), Bury (4), Stryjak (libero) oraz Ziółkowska, Pietrzak, Mokrzan (2), Nogaj, Witczak (libero). Trener Marcin Patyk.

Stal: Kubacka (6), Nowacka (7), Laskowska-Azab (3), Mucha (13), Gierszewska (8), Kucharska (5), Łyduch (libero) oraz Dyduła (4), Bałucka (5), Walczak (2), Pancewicz (libero). Trener Mateusz Grabda.

Sędziowali: Justyna Herlender i Piotr Kowalski. Widzów:280.

W innym meczu 1/8 Pucharu Polski Grupa Azoty Chemik Police pokonał Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:22, 25:17, 25:16).