ITA TOOLS Stal Mielec lepsza do Akademii Tarnów. Tylko jeden set walki i trzy punkty zostają w Mielcu [ZDJĘCIA]

bell
Mielczanki zrewanżowały się tarnowiankom za porażkę w pierwszym meczu
Mielczanki zrewanżowały się tarnowiankom za porażkę w pierwszym meczu Anna Jajkiewicz
ITA TOOLS Stal Mielec w meczu 17. kolejki Tauron Ligi pokonała 3:0 Grupa Azoty Akademię Tarnów rewanżując się rywalkom za porażkę w spotkaniu pierwszej rundy. Beniaminek z Mielca był lepszym zespołem i zasłużenie sięgnął po trzy cenne punkty. MVP spotkania, którego wynik ma ważne znaczenie dla walki o utrzymanie obu drużyn, wybrana została Emilia Mucha.

Mielczanki bardzo dobrze, bo od 5:1, zaczęły to ważne spotkanie. Po akcji Muchy i błędzie tarnowianek było 9:5. Akademia zmniejszyła starty do dwóch punktów, ale po kiwce Muchy zaczął się marsz Stali po zwycięstwo. Mucha podwyższyła atakiem i blokiem na 21:15, Gierszewska obiła blok na 22:15, skuteczna Mucha na 23:15, a Gierszewska na 24:15. Seta, w którym gospodynie miały duża przewagę w ataku, dobrze zagrywały zamknął błąd przyjezdnych.

Drugi set także pod dyktando beniaminka, który dobrze przyjmował, zagrywał i raz po raz punktował tarnowianki. Już na samym starcie podopieczne trenera Mateusz Grabdy uzyskały trzy oczka przewagi i miały pełną kontrolę nad meczem. Mająca bardzo dobry dzień Mucha atakowała na 8:5. Po ataku Gierszewskiej i asie Kucharskiej notowano 11:7. Mucha punktowała na 17:12 i 19:14. Swoje trzy grosze dokładała dobrze dysponowana Gierszewska (22:14). Ostatni punkt zdobyła Nowacka.

W trzeciej odsłonie zespół z Tarnowa zagrał odważniej i skuteczniej na siatce. Po akcji Molendy prowadził 7:5, za chwilę 11:7. W mieleckim zespole pojawiało się więcej błędów, były problemy z przyjęciem i kończeniem ataków. Ekipa gości prowadziła grę 16:14, 16:13). Stal zdobyła cztery punkty z rzędu. Gierszewska najpierw wyrównała, a po kolejnej akcji dała prowadzenie swojej drużynie (17:16). Mecz nabrał jakości i rumieńców. Tarnowski zespół na prowadzenie wyprowadzała Szumera. Set zakończył się na przewagi. Stal miała w swoich szeregach Muchę, to ona zdobywała piłki setowe. Kropkę nad „i” mielczanki, które jako zespół zaprezentowały się znacznie korzystniej od rywalek, postawiły blokiem.

Po tym meczu mielczanki mają cztery punkty przewagi nad Akademią, która zamyka tabelę.

ITA TOOLS Stal Mielec – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0 (25:16, 25:18, 26:24)

Stal: Kucharska 8, Kubacka 9, Mucha 20, Laskowska-Azab, Nowacka 7, Gierszewska 17, Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero), Dyduła. Trener Mateusz Grabda.

Akademia: Gawlak 10, Dżaković 5, Szumera 12, Moscickaya 5, Molenda 10, Chmielewska 2, Żurawska (libero) oraz Zakościelna 1, Calkins 1, Szczygieł-Głód, Usheva. Trener Błażej Krzyształowicz.

Sędziowali: Grzegorz Kaczmarzyk i Paweł Kapica. Widzów: 1200. MVP: Emilia Mucha.