Iwona Nieroda znów na tronie mistrzostw Polski. Złote medale chłopaków z Sanoka i z Czudca

luci, luks
Iwona Nieroda nie tylko zdobyła złoto w kat. 56 kg. Została też wybrana najlepsza zawodniczką mistrzostw Polski Archiwum Iwony Nierody
Iwona Nieroda po raz kolejny obroniła tytuł mistrzyni Polski w kickboxingu w formule low kick w kat. 56 kg. Tym razem w finale zmierzyła się z Katarzyną Świzdor z Sokoła Jarosław.

Jarosławianka początkowo miała wystąpić w niższej kategorii wagowej, ale ostatecznie wystąpiła w tej samej, co Iwona Nieroda. Obie zawodniczki z naszego regionu dość pewnie wygrały swoje walki półfinałowe. Świzdor zwyciężyła Paulinę Matusiak z Gdańska, którą zdominowała, doprowadzając do dwóch knockdownów. Ostatecznie wygrała decyzją sędziów. Walka Nierody rozstrzygnęła się już w drugiej rundzie.

Podkarpacki finał pań został wybrany do gali finałowej. - Pomimo klasowej przeciwniczki, Kasia stawiła twardy opór, dotrzymując tempa i zaciętości w walce - chwali swoją podopieczną Jacek Bronowski, trener KSW Sokół Jarosław.- Dla Kasi, ta walka stanowi swoisty krok milowy, gdyż zaprezentowała nowy poziom i zdecydowany progres taktyczny. Pomimo przegranej na kartach sędziowskich jest o duży krok do przodu w swojej karierze zawodniczej.

Rywalkę chwaliła też wielokrotna mistrzyni Polski i Świata. - Widziałam tą zawodniczkę już kilka lat temu, kiedy była jeszcze juniorką. To solidna dziewczyna, ale by mierzyć się z najlepszymi musi jeszcze sporo popracować - ocenia Nieroda. - Jest jednak ambitna, twarda i ma potencjał, żeby zaistnieć.

Mistrzostwa Polski w formule low kick odbyły się w Nowym Targu. W stolicy Podhala wystartowało 278 zawodniczek i zawodników z 78 klubów, w tym 17 seniorek i 111 seniorów.

Dwa złote medale pojechały do Sanoka, oba wywalczyli juniorzy młodsi z klubu Samuraj: Adam Tutak (kat. +81 kg) oraz Miłosz Baran (-67 kg). Dodatkowo ten pierwszy był najlepszym juniorem młodszym całych zawodów. - Chłopcy spełnili pokładane w nich nadzieje. Adam wygrał wszystkie swoje walki przed czasem, ani razu nie musiał wychodzić do trzeciej rundy. Rok temu nie miał sobie równych w niższej kategorii wagowej i przed zawodami byłem przekonany, że dobrze mu pójdzie - mówi Artur Szychowski, trener w klubie Samuraj Sanok. - Miłosza trochę zjadła trema, ale mimo to wygrał pewnie na punkty oba swoje pojedynki.

Również na najwyższym stopniu podium wśród juniorów stanął Michał Sudacki (Husarz Czudec Kickboxing) w kat. -63,5 kg. Drugie miejsca wywalczyli z kolei seniorzy: Arkadiusz Kaszuba (Rzeszowski Klub Sportów Walki) w kat. 81 kg oraz Ewa Sobiło (Oyama Rzeszów) w kat. 60 kg.

- Te mistrzostwa to już tradycyjnie swego rodzaju przepustka do reprezentacji, a ponieważ zobaczyliśmy fajne walki, więc naprawdę będzie z kogo wybierać - podkreślił trener kadry low-kick Witold Kostka, w rozmowie z TVP Sport.

Kadra polski teraz będzie przygotowywać się do Pucharu Świata w Budapeszcie.

Wcześniej, bo już 26-28 kwietnia w Sanoku odbędą się mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule K1 Rules. Zobaczymy w nich z pewnością m.in. dwóch złotych medalistów miejscowego klubu Samuraj Adama Tutaka i Miłosza Barana. (luci)

NOWINY - Stadion - Iwona Nieroda mistrzyni Świata oraz mistrzyni Europy Seniorów w Kickboxingu Low Kick.