Iwona Nieroda znów najlepsza w Polsce

Marcin Jastrzębski
Iwona Nieroda z trenerem Jerzym Pilarzem.
Iwona Nieroda z trenerem Jerzym Pilarzem. Archiwum klubowe
Trójka zawodników Diamentu Pstrągowa: Iwona Nieroda, Karolina Dziedzic i Jakub Filipek reprezentowali Podkarpacie w rozegranych w Kobyłce mistrzostwach Polski w formule low kick.

To były pierwsze mistrzostwa Polski seniorów dla Jakuba Filipka, który rok temu zdobył tytuł mistrza świata juniorów. Jakub (kat. - 71 kg) wygrał swoje dwie pierwsze walki. W półfinale uległ doświadczonemu rywalowi z Wrocławia.

Z brązowego medalu Kuby zadowolony był trener Jerzy Pilarz. Ze srebrnym medale rywalizację w mistrzostwach zakończyła Karolina Dziedzic, która rywalizowała w kategorii do 70 kg. Karolina w finale mierzyła się z bardziej utytułowaną Kamilą Bałandą z Championa Gdańsk.

Niestety, przegrała na punkty 0:3. Ostatnim, a zarazem najcenniejszym medalem wywalczonym dla Diamentu i Podkarpacia było złoto Iwony Nierody, która nieprzerwanie od 2010 roku wiedzie prym w kategorii wagowej do -56 kg seniorek. W finale Nieroda spotkała się z Sylwią Juśkiewicz (Shi-Kon Łódź), którą pokonała 2:1.