Izolator Boguchwała zdobył twierdzę Pilzno

Miłosz Bieniaszewski
Krzysztof Szymański (z lewej) "maczał" palce przy dwóch bramkach dla Izolatora Boguchwała Krzysztof Kapica
Po bardzo ciekawym meczu Izolator Boguchwała pokonał Rzemieślnika Pilzno 3:2.

Poprzedni raz Rzemieślnik na własnym boisku przegrał 25 maja ubiegłego roku. Każda dobra passa ma jednak swój koniec, a twierdzę Pilzno zdobył Izolator, który szczególnie w drugiej połowie pokazał klasę i udowodnił, że stać go na dobrą grę.

Pierwsza odsłona była dosyć wyrównana, a dwukrotnie miejscowych na prowadzenie wyprowadzał Damian Wolański. Napastnik pilźnian opuścił boisko na początku drugiej połowy, bo wciąż odczuwa skutki kontuzji. Bez niego siła rażenia gospodarzy była dużo mniejsza, a z każdą kolejną minutą rosła przewaga przyjezdnych.

Wyrównał Patryk Zieliński, który dobił strzał w spojenie Krzysztofa Szymańskiego. Goście cały czas atakowali i Michał Wilczyński na nudę nie narzekał. W 83. minucie wygrał pojedynek sam na sam z Markiem Fundakowskim, ale wobec dobitki Patryka Roga był bezradny.

W samej końcówce dwie szanse mieli jeszcze miejscowi, ale pojedynek jeden na jednego z Miłoszem Lewandowskim przegrał Adrian Ślęzak, a po chwili strzał Radosława Macnara zablokował jeden z obrońców.

Rzemieślnik Pilzno - Izolator Boguchwała 2:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Wolański 9, 1:1 Szymański 35, 2:1 Wolański 40, 2:2 Zieliński 54, 2:3 Róg 83.

Rzemieślnik: Wilczyński – M. Nalepka (63 Tomasiewicz), Remut, Tragarz, Fryś – Florian, Barycza, Macnar, Ślęzak, Wadas (85 Anioł) – Wolański (50 Adamski). Trener Tomasz Kijowski.

Izolator: Lewandowski – Brogowski, Bogacz, Kozicki, Szkolnik – Szymański (69 Szczoczarz), Cupryś, Tarasenko (89 Gajdek), Zieliński (55 Fundakowski), Lusiusz (86 Domin) – Róg (90 Puc). Trener Andrzej Szymański.

Sędziował Myszka (Stalowa Wola). Widzów 300.