Jacek Czech brązowym medalistą mistrzostw Europy na 200 m

Jacek Czech to jeden z najbardziej utytułowanych polskich pływaków niepełnosprawnych. Archiwum
Zawodnik Integracji Tarnobrzeg Jacek Czech zdobył drugi medal, rozgrywanych w Dublinie mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych.

Jacek, który kilka dni wcześniej sięgnął po wicemistrzostwo Europy na dystansie 50 m grzbietem, tym razem zajął 3. miejsce na 200 m stylem dowolnym.

„Bardzo się cieszę i dziękuję za kibicowanie” – napisał na swoim profilu na facebooku paraolimpijczyk z Londynu i z Rio.

Przed Czechem jeszcze jedna medalowa szansa. W niedzielę popłynie na 100 m stylem grzbietowym.

Jacek Czech to wielokrotny medalista mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w pływaniu, ma w kolekcji też medale mistrzostw Europy i świata. Był uczestnikiem paraolimpiady w Londynie, gdzie trzykrotnie zajmował 4. miejsce ,a także w Rio de Janeiro.

W 2010 roku, po zdobyciu wicemistrzostwa świata, został laureatem Nagrody Specjalnej 51 Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Podkarpacia organizowanego przez Gazetę Codzienną Nowiny.