Jak się zmieni Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej?...

  Jak się zmieni Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej? Bieszczadzki Park Narodowy ogłosił przetarg na przebudowę schroniska [WIZUALIZACJE]

  Ewa Gorczyca

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Bieszczadzki Park Narodowy ogłosił przetarg na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę schroniska na Połoninie Wetlińskiej. Tak schronisko wygląda w tej chwili.
  1/5
  przejdź do galerii

  Bieszczadzki Park Narodowy ogłosił przetarg na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę schroniska na Połoninie Wetlińskiej. Tak schronisko wygląda w tej chwili. Na kolejnych zdjęciach wizualizacje Chatki Puchatka po remoncie. ©BdPN

  Bieszczadzki Park Narodowy ogłosił przetarg na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę schroniska na Połoninie Wetlińskiej. Obiekt w obecnym stanie jest tak wyeksploatowany, że nie nadaje się do dalszego użytkowania.
  Inwestycja była planowana już od wielu miesięcy. W październiku ub. roku Bieszczadzki Park Narodowy dostał dofinansowanie na przebudowę kultowego bieszczadzkiego schroniska na Połoninie Wetlińskiej.

  - Chatka Puchatka w nowym wydaniu (po modernizacji) będzie nie tylko kultowym schroniskiem nawiązującym do przeszłości, ale przestanie też zajmować ostatnie pozycje w rankingach schronisk górskich w Polsce - zapowiada dyrekcja BdPN.

  Zakres prac obejmuje roboty demontażowe i rozbiórkowe oraz wszystkie związane z całkowitą przebudową obiektu, który w nowej odsłonie będzie prawie dwa razy większy niż obecny. Powstanie m.in. taras z wiatą, w piwnicach znajdą się kotłownia na ekologiczne paliwo i oczyszczalnia ścieków. Obiekt będzie miał instalację sanitarną i wodociągową, której do tej pory nie było.

  Energię dla schroniska zapewni farma fotowoltaiczna i agregat prądotwórczy.

  Przewiduje się, że do transportu części materiałów z Przełęczy Wyżnej na plac budowy będzie używany śmigłowiec.

  Bieszczadzki Park Narodowy zapewnia, że Chatka Puchatka po przebudowie nie zostanie pozbawiona funkcji turystycznej. Będzie służyś wszystkim turystom, będzie tam możliwość noclegu dla każdego kto zaplanował wędrówkę górską z plecakiem, będzie posterunek Straży Parku i GOPR-u.

  Przebudowa bieszczadzkiego schroniska ma być zakończona do końca kwietnia 2021 roku. Jej szacunkowy koszt to ok. 3,5 mln zł.

  Chatka Puchatka to najwyżej położony obiekt w Bieszczadach Zachodnich i równocześnie w całym województwie podkarpackim.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Jak się żyje w Bieszczadach

  Polecamy

  Przedszkole Baśniowy Świat w Stalowej Woli

  Przedszkole Baśniowy Świat w Stalowej Woli

  PGE ostrzega: Nie daj się nabrać na fałszywe SMS

  PGE ostrzega: Nie daj się nabrać na fałszywe SMS

  Koncert - Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu - Sebastian Riedel & Cree

  Koncert - Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu - Sebastian Riedel & Cree

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej