Jedność Niechobrz wygrała po raz pierwszy w IV lidze [WIDEO]

Artur Kołacz
Jedność Niechobrz (niebieskie stroje) odniosła pierwsze historyczne zwycięstwo w IV lidze. Krzysztof Kapica
- Szczególnie w drugiej połowie wykazaliśmy się dużą ruchliwością oraz zmysłem piłkarskim - podsumował historyczną wygraną Marek Kramarz - uradowany trener Jedności.

Szkoleniowiec gospodarzy chyba najbardziej mógł być zadowolony ze skuteczności swoich podopiecznych, gdyż była ona bliska ideału! Miejscowym bardzo dużo pomogła pierwsza bramka.

W drugiej połowie doczekali się oni błędów atakujących przeciwników, wśród których największym pechowcem był Michał Tusiński; niedługo po wejściu na boisko najpierw strzałem z głowy trafił w słupek, a w 65. minucie po podaniu Filipa Świątkowskiego przestrzelił kilka metrów nad bramką.

Natomiast grę gospodarzy po takim meczu można wyłącznie komplementować. - Nie chce mi się już podsumowywać spotkań, w których przeciwnik pięć razy podchodzi pod bramkę. Nie ma sensu podsumowywać. Jedność wygrała 4-0. Gratuluję - mówił Jacek Klisiewicz, trener Czarnych.

- To historyczne zwycięstwo. Po wszystkich dobrych meczach, które rozegraliśmy do tej pory przyszło długo oczekiwane zwycięstwo. I to z nie byle, jakim zespołem, bo z Czarnymi Jasło - cieszył się Marek Krupa, prezes Jedności.

JEDNOŚĆ NIECHOBRZ - CZARNI JASŁO 4-0 (1-0)

1-0 Baran (37, prostopadłe podanie Raka za linię obrony), 2-0 Górecki (62, po podaniu Powierży), 3-0 Baran (81-głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Madery), 4-0 Bekierski (90+1, głową po dośrodkowaniu Raka).

Jedność: Kalandyk - Gorzelany, Kłeczek, Rak, Micał (71. Wrona) - Worosz (75. Sroka), Madera (84. Bekierski), Górecki, Powierża (79. Nalepa), Lelek (63. Szczepański) - Baran.

Czarni: Kmiecik - Szydło (74. Bartuś), Setlak (67. Madejczyk), Chrząszcz, Grzesiak - Jamuła (55. Stopyra), Brożyna (55. Tusiński), Szopa, Warchoł, Kulig - Świątkowski.

Sędziował Sawicki (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Górecki, Baran - Szopa. Widzów 120.