SPRAWDŹ
  POPULARNE

  Popularne w marcu

  Rozwiń
  SPRAWDŹ
  Zwiń

  Popularne w marcu

  • Psie piękności na wystawie w Jarosławiu [FOTO, WIDEO]
  • Wiosenne trendy "Styl, moda i uroda". Akcja w galerii w Przemyślu [FOTO]
  • 10 najpopularniejszych rzeszowskich osiedli. Tu przybywa mieszkańców

  Jerzy Kalibabka nie żyje. Będzie sekcja zwłok. "Tulipan",...

  Jerzy Kalibabka nie żyje. Będzie sekcja zwłok. "Tulipan", amant przestępca, zmarł w Dziwnowie. Kim był Jerzy Kalibabka?

  Zdjęcie autora materiału
  Mariusz Parkitny

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Jerzy Kalibabka zmarł w środę. Miał 63-lata.

  Jerzy Kalibabka zmarł w środę. Miał 63-lata.

  Jerzy Kalibabka, słynny uwodziciel i bezwzględny przestępca, spędził w więzieniach prawie 10 lat. Miał 62 lata. Jerzy Kalibabka "Tulipan" zmarł w środę w Dziwnowie. Będzie sekcja zwłok Jerzego Kalibabki, słynnego uwodziciela z Dziwnowa - ustalił GS24.pl. Pogrzeb Jerzego Kalibabki został przesunięty.
  Jerzy Kalibabka zmarł w środę. Miał 63-lata.

  Jerzy Kalibabka zmarł w środę. Miał 63-lata.

  Jerzy Kalibabka nie żyje  - Będzie sekcja zwłok Jerzego Kalibabki, słynnego uwodziciela z Dziwnowa - ustalił GS24.pl.

  - Prokurator dostrzegł potrzebę przeprowadzenia sekcji zwłok, uzyskania z niej opinii sądowo-lekarskiej oraz opinii toksykologicznej. Postępowanie dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci. Zgon nastąpił w miejscu publicznym, trzeba więc sprawę wyjaśnić - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

  Kwalifikacja nieumyślnego spowodowania śmierci jest standardowa w takich sytuacjach.

  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Jerzy Kalibabka umarł z przyczyn naturalnych. Prokuratura chce mieć jednak pewność oraz zabezpieczyć się na przyszłość, gdyby legenda amanta-przestępcy odrodziła się po jego śmierci.

  - To normalna praktyka w sytuacjach, które dotyczą medialnych osób, które za życia wytworzyły wokół siebie pewną legendę. Po śmierci ta legenda odżywa i wymyślane są kolejne historie powielane przez media. A to, że bohater został jednak zabity przez nieślubne dziecko, albo przez zrozpaczoną kobietę albo że go ktoś widział niedawno - mówi nam jeden z policjantów.  Kim był Jerzy Kalibabka?  Historia życia Jerzego Kalibabki posłużyła za scenariusz filmu "Tulipan". Kalibabka przechwalał się, że uwiódł tysiące kobiet. Na emeryturze dorabiał szkoleniami z uwodzenia kobiet, ale interes nie szedł za dobrze.

  Jerzy Kalibabka edukację skończył na podstawówce. Przed laty pracował jako rybak. Gdy się zorientował, że ma dar uwodzenia kobiet postanowił go wykorzystać. W Międzyzdrojach Jerzy Kalibabka uwodził turystki, a potem ruszył w Polskę.

  ZOBACZ TEŻ: Szkoła uwodzenia Tulipana - najsłynniejszy podrywacz PRL'u powraca [wideo]  Jerzy Kalibabka szybko wszedł na drogę przestępstwa. Na koncie miał gwałty, kradzieże, sutenerstwo, pobicia. Był wielokrotnie zatrzymywany przez policję. Raz udało mu się uciec z więzienia. W Zielonej Górze poznał dziewczynę, która pracowała u jubilera. Nauczyła go rozpoznawać biżuterię.

  8 marca 1984 roku Jerzy Kalibabka został skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności i blisko milion złotych grzywny. Grzywnę udało mu się spłacić, bo został konsultantem podczas kręcenia "Tulipana". W więzieniu spędził 9 lat i 8 miesięcy.

  Jerzy Kalibabka wyszedł, bo objęła go amnestia. Wrócił do Dziwnowa i założył kwiaciarnię. Sprzedawał też warzywa. Od czasu do czasu był zapraszany do programów telewizyjnych.

  Jerzy Kalibabka zmarł w środę. Miał 63-lata. Na kanwie jego historii powstał film „Tulipan”.

  WIDEO: Uratowali mężczyznę, który wpadł do Odry. Policja ich uhonorowała


  ZOBACZ TEŻ: Tu jest najwięcej gwałtów. Sprawdź, gdzie i uważaj na siebie


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo