Judo. 6 zawodników z Podkarpacia w finale OOM [VIDEO]

Przemysław Markocki
Zawodniczki Akademii Judo Rzeszów Justyna Kuna (z lewej) i Aleksandra Grabowska z trenerem Marcinem Paśko. ARCHIWUM
Sześciu judoków z podkarpackich klubów wywalczyło kwalifikację do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w lipcu w Łodzi.

Zawody eliminacyjne odbyły się w Bytomiu. Były to jednocześnie II mistrzostwa makroregionu oraz II eliminacje do OOM.

Kwalifikację wywalczyły trzy juniorki młodsze: Justyna Kuna (kat. 40 kg) i Aleksandra Grabowska (57 kg) z Akademii Judo Rzeszówa oraz Barbara Śliwa (48 kg) z MOSiR-u Jasło.

Do finału OOM w Łodzie awansowali także trzej juniorzy młodsi, wszyscy reprezentujący barwy UKJ Millenium Rzeszów - Norbert Majcher i Rafał Skrzat (obaj kat. 50 kg) oraz Dominik Janda (73 kg).

Rezerwowymi zostali Paweł Swirek (kat. 50 kg, 15 Krosno) i Marcin Skrzat (kat. 60 kg, Millenium Rzeszów).

Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zostanie rozegrany w lipcu.

Ponadto Kamila Woźny z Millenium Rzeszów wywalczyła srebrny medal w kat. 70 kg na rozgrywanych równolegle międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików.
Poniżej video z walki Justyny Kuny z Akademii Judo Rzeszów w turnieju eliminacyjnym do OOM: