Judo. Sukcesy Millenium Rzeszów

Marcin Jastrzębski
sxc.hu
Pracowity weekend mieli judocy z rzeszowskiego Millenium. Najmłodsi zawodnicy popisali się w Grand Prix dzieci i młodzików w Krakowie, gdzie rywalizowało blisko 200 judoków z Polski południowej.

Zawodnicy Millenium przywieźli 12 medali. Złota wywalczyli: Arkadiusz Drąg (- 39 kg), Daniel Krempeć (- 68 kg) i Filip Mikluszka (- 36 kg).

Srebrne medale dołożyli: Maciej Wilk (- 46 kg), Krzysztof Wszołek (- 42 kg). Z brązowymi krążkami wrócili: Norbert Majcher i Rafał Skrzat (obaj - 46 kg), Piotr Baran (- 50 kg); Marcin Pięta (- 30 kg); Kacper Wierzbicki (- 43 kg); Jakub Duda (- 45 kg) oraz Kacper Łokaj (- 36 kg).

Juniorzy i juniorzy młodsi rywalizowali także w Międzynarodowym Pucharze Polski w Opolu. W doborowym gronie, świetnie zaprezentowali się dwaj rzeszowianie: Marcin Skrzat (- 55 kg) był piąty, a Rafał Łukasik (- 90 kg) zajął siódme miejsce.

Natomiast nasz obecnie najlepszy judoka na Podkarpaciu Michał Bartusik(- 66 kg) wraz z reprezentacją Polski startował w mocno obsadzonym Pucharze Europy w Austrii (Leibnitz). Michał zajmując 12 pozycję, w swojej kategorii wagowej wygrał najwięcej walk ze wszystkich reprezentantów Polski.