Junior dał wygraną Błękitnym Ropczyce

Marcin Jastrzębski
Błękitni Ropczyce (na niebiesko) walczyli z Piastem o każdą piłkę i dzięki konsekwentnej grze cieszyli się z trzeciego zwycięstwa w lidze. Na zdjęciu z piłką Robert Sulisz – kapitan Błękitnych, obok na pomarańczowo Bartłomiej Raba. Marcin Jastrzębski
Błękitni Ropczyce pokonali u siebie Piasta Tuczempy 1:0, zwycięski gol padł w ostatniej minucie meczu.

Błękitni Ropczyce - Piast Tuczempy 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Saj 90.

Błękitni: Kosiba 8 – Kardyś 6, Świętoń 6, Waszczuk 6, Hirka 6 – Kukla 5 (55 Szela 5), Piwowar 6 (90 Cieśla), Kozioł 6 (63 Saj 7), Sulisz 7, Orzech 6 – Darłak 6 (90 Cesarz). Trener Andrzej Szymański.

Piast: P. Strawa 6 – Jaroch 6, R. Noga 6, Salwach 5 (79 Rączka) – Raba 5, Karkowski 5, Aab 5, Kloc 6 (76 Tarnawski), Wota 6 (64 Broda) – Czub 6 (80 Gołębiowski), Wiącek 6 (85 Kubas). Trener Marek Strawa.

Sędziował Szczur 7 (Krosno). Widzów 100.

Przed przerwą więcej z gry mieli goście. – Mimo tego, że graliśmy pod wiatr – zaznaczał Robert Dudek, kierownik przyjezdnych. Pierwsi bramkową okazję mieli jednak Błękitni. Do dogodnej pozycji doszedł Krzysztof Orzech. Pośpieszył się nieco ze strzałem i Patryk Strawa spokojnie złapał piłkę. Za chwilę wynik powinien otworzyć Bartłomiej Raba. Po podaniu Huberta Wiącka znalazł się oko w oko z Dariuszem Kosibą. Bramkarz miejscowych musnął piłkę, która ostatecznie trafiła w boczną siatkę. Po przerwie Orzech znalazł się w podobnej sytuacji co przed przerwą i znów uderzył za słabo. Ładnym strzałem popisał się Szymon Piwowar. Gola na wagę trzech punktów zdobył będący jeszcze w wieku juniora Artur Saj. Obrońcy nie przykryli go należycie w polu karnym, a ten z zimną krwią posłał piłkę pod wyskakującym do niego bramkarzem Piasta. – Mieliśmy walczyć o inne cele, ale schodzimy na ziemię. Nie spuszczamy głów. Pozostaje nam Puchar Polski i skuteczna walka o utrzymanie. Przykro mówić, że ostatni raz wygraliśmy miesiąc temu z Comosem – podsumował Dudek. To pierwsze zwycięstwo Błękitnych pod wodzą trener Andrzeja Szymańskiego.