Juniorzy młodsi Stali Mielec przegrali z OKS-em (zdjęcia)

Marcin Jastrzębski
Juniorzy młodsi Stali Mielec (biało-niebieskie stroje) musieli uznać wyższość rywala z Olsztyna, który w półfinale zagra z Cracovią. fot. Joanna Tarnowska
Młodzi piłkarze Stali Mielec przegrali w rewanżowym meczu 1/4 finału mistrzostw Polski juniorów młodszych. Rywal z Olsztyna zaaplikował młodym stalowcom aż trzy gole.

Zobacz zdjęcia z meczu: Juniorzy młodsi: Stal Mielec - OKS Olsztyn

Po niezłej grze w pierwszym meczu w Olsztynie, gdzie młodzi mielczanie postarali się o zdobycie gola (przegrali 1-2) wydawało się, że pojedynek w Mielcu będzie miał inny przebieg.

Niestety, podopieczni Jakuba Kuli i Macieja Serafińskiego zawiedli.

W I połowie wynik powinien otworzyć Jakub Mokrzycki, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Dobrej sytuacji nie wykorzystał także Paweł Bochniewicz, któremu zabrakło precyzji.

Goście od początku grali z kontry, a gol zdobyty jeszcze przed przerwą pozwolił im realizować tę taktykę także po zmianie stron.

W drugiej części gry znów naszym zawodnikom brakowało skuteczności. Po zespołowej akcji do siatki powinien trafić Dawid Dziekan, który miał przed sobą tylko bramkę.

Podobnie jak pozostali jego partnerzy nie miał dnia i pomylił się nawet w tak dobrej sytuacji. Następnie w słupek trafił Bartłomiej Miazga. Na indywidualna akcję zdecydował się jeszcze Paweł Marczeni, ale i jego uderzenie minęło światło bramki gości

- Swoje sytuacje w pierwszych minutach meczu, które trzeba było wykorzystać. Jak to zrobić pokazali przyjezdni, którzy największe zagrożenie stwarzali przy stałych fragmentach. Olsztyn grał konsekwentnie i odważnie. Moi zawodnicy momentami wyglądali na przestraszonych stawką. Po dobrym meczu w Olsztynie liczyłem na korzystny rezultat. Niestety, mądra gra gości połączona z naszą nieskutecznością daje awans olsztynianom - podsumował Jakub Kula, opiekun Stali.

STAL MIELEC - OKS OLSZTYN 0-3 (0-1)

STAL: Lewandowki (70. Krynicki) - Buława (48. Jamróz), Trela (22. Komada), Bochniewicz, Partyka (50. Wilk) - Wójcik (48. Żarów), Wisłocki, Mokrzycki, Miazga (78. Florek) - Marczenia, Dziekan (58. Kusak).

SĘDZIOWAŁ Robert Podlecki (Lublin). WIDZÓW 300.