Juniorzy starsi Stali Mielec z szansą na finał MP

Marcin Jastrzębski
Juniorzy starsi Stali Mielec przegrali 3-1 z Bałtykiem Koszalin w pierwszym półfinałowym meczu mistrzostw Polski. Daleka podróż kosztowała młodych mielczan sporo zdrowia, ale przed rewanżem nie są na straconej pozycji.

BAŁTYK KOSZALIN - STAL MIELEC 3-1 (2-0)

BRAMKI: Rząsa 2 (4-karny, 50), Lenkiewicz (8) - Romanek (16).

STAL: Ślarski - Kapuściński (66. Wilk), Wrona, Trela, Pydych - Szewc, Szrom, Tułacz (60. Kardyś), Kołodziej (68. Cygnarowicz) - Buczyński (80. Zasklaski), Romanek (90. Miłoś).

Pierwsze 10 minut spotkania zdecydowały o jego końcowym rezultacie. Miejscowi wynik otworzyli za sprawą wątpliwego rzutu karnego, a podwyższyli po kontrze. Mielczanie nie odpuścili i kilka minut później po podaniu Kamila Pydycha kontaktowego gola zdobył Sebastian Romanek. Ten sam piłkarz mógł wyrównać, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Już kilka minut po przerwie Bałtyk ustalił wynik spotkania. Przy golu na 3-1 nie popisał się bohater ćwierćfinałowego meczu (w Mielcu z KSZO) Przemysław Ślarski.

- Rywal gra bardzo agresywnie. Chłopaki są poobijani, ale nikt nie traci wiary. U siebie możemy odrobić straty - podkreśla Tomasz Tułacz, opiekun mielczan.

Rewanż w Mielcu we wtorek o godzinie 17. Stal zagra bez Kamila Tułacza, który w Koszalinie otrzymał czerwoną kartkę za kwestionowanie decyzji sędziego już na ławce rezerwowych.

W POZOSTAŁYCH MECZACH 1/2 FINAŁU MP: Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 3-0, Jagiellonia Białystok - OKS Olsztyn 2-0, UKP Zielona Góra - Górnik Zabrze 0-3.