Juvenia Rzeszów nie ucieknie ze strefy spadkowej

Pado
Szczypiorniści z Rzeszowa ulegli w Błażowej Zagłębiu Sosnowiec i pogrzebali swoje szanse na ucieczkę z miejsca spadkowego. Do końca rozgrywek zostało dwie kolejki.

Tylko zwycięstwo mogło przedłużyć teoretyczne szanse rzeszowian na utrzymanie. Mecz rozpoczął się od niemocy obu zespołów, pierwsza bramka padła dopiero w 4. minucie i zdobyli ją goście. Później przyspieszyła Juvenia, w kilka minut zbudowała kilkubramkową przewagę (6-2, 7-3). Zagłębie jednak jeszcze szybciej ją zniwelowało. W ostatniej chwili jednak Rudolf sprawił, że to miejscowi prowadzili na przerwę.

Po zmianie stron zaczęło się od prowadzenia Juvenii 10-8. Goście jednak zdobyli 6 bramek, na które miejscowi odpowiedzieli tylko jedną. Juvenia poderwała się jeszcze w 50. minucie 3 bramki z rzędu pozwoliły zbliżyć się do rywali (17-18), ale potem rzucali do siatki już tylko rywale.

JUVENIA MOS RZESZÓW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 17-23 (8-7)

JUVENIA: Soński, Boryczka - Bakowski 1, Jachowicz 5, Jamrozek 1, Tyniec 1, Semik 1, Rybak 2, Rudolf 3, Szalka 3, Gogacz.

KARY: 10 - 10 minut.