Siatka połączeń lotniska w Rzeszowie - Jasionce poszerza się o bezpośrednie połączenie z Atenami. Kierunek uruchamia Ryanair.

Połączenie z Rzeszowa - Jasionki do Aten wystartuje 16 maja i realizowane będzie raz w tygodniu, w każdą środę.

- Grecja jest najpopularniejszym krajem na południu Europy odwiedzanym przez podróżnych korzystających z naszego lotniska - tak podczas ogłoszenia nowego kierunku mówił Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka".- Nowe połączenie do Aten, a także zapowiadany rozwój ruchu czarterowego w 2018 roku oznaczają jeszcze bardziej dynamiczny wzrost liczby obsłużonych pasażerów.

Ryanair 28 marca świętował pierwszy lot z Rzeszowa do Burgas w Bułgarii. To połączenie także realizowane będzie raz w tygodniu, w środę.

Łącznie Ryanair obsługuje w Rzeszowie w sumie 10 tras, w tym do Aten, Bristolu, Burgas, Dublina, East Midlands, Glasgow Prestwick, Korfu, Londynu Luton, Londynu Stansted oraz Manchesteru.

W miniony poniedziałek zainaugurowano natomiast loty z Rzeszowa do Nowego Jorku (Newark). Czytaj więcej: Od dziś znów latamy z Jasionki bezpośrednio do Nowego Jorku. Pierwszy samolot już w drodze