Kamil Stoch odlatuje rywalom. Wygrał w Kuopio

luci
Kamil Stoch nie dał szans rywalom na skoczni w Kuopio
Kamil Stoch nie dał szans rywalom na skoczni w Kuopio Paweł Relikowski
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuopio. Na podium oprócz Polaka stanęli Niemiec Sewerin Freund i Norweg Anders Bardal.

Było to drugie z rzędu i 6 w tym sezonie zwycięstwo Kamila Stocha. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi po tym jak stracił żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata, nie dość, że błyskawicznie ją odzyskał, to jego przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej Peterem Prevcem wzrosła już do 103 punktów.

16. miejsce zajął drugi z Polaków Maciej Kot (117,5 i 124,5 m), a 25 pozycję zajął Piotr Żyła (118 i 119,5 m).

Wygraną Stochowi dały dwa skoki po 126,5 metra, dzięki którym osiągnął notę łączną 262,7 pkt wyprzedzając drugiego Freunda (127 i 125 m) o niespełna 4 punkty. Trzeci był Bardal (123 i 127,5 m), a czwarty Słoweniec Peter Prevc (123,5 i 126 m).

Pecha miał w Kuopio Klemens Murańka, któremu do znalezienia się w czołowej trzydziestce zabrakło 0,3 punktu. Na 35. miejscu rywalizację zakończył Dawid Kubacki. Szósty z Polaków Jan Ziobro przepadł już w kwalifikacjach.