Kanonada przy Solskiego 1! PGE Stal Mielec bezlitosna dla Sandecji Nowy Sącz

Kuba Zegarliński
PGE Stal Mielec w wielkim stylu pokonała Sandecję Nowy Sącz. Początek był kiepski, ale później mielczanie całkowicie przejęli inicjatywę. Na listę strzelców wpisali się Maciej Małkowski, Łukasz Janoszka, Bartosz Nowak, dwukrotnie Mateusz Mak i Wojciech Lisowski.

Stal bardzo dobrze mogła rozpocząć mecz z "Biało-czarnymi". Już w 2. minucie przed utratą gola Sandecję uratował słupek, a uderzał Wojciech Lisowski. Odpowiedź podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego była zabójcza, bowiem objęli oni prowadzenie. Konkretnie za sprawą Macieja Małkowskiego. Popularny "Mały" dobił piłkę po tym jak strzał Thiago obronił bramkarz.

Wcześniej idealnym podaniem do Brazylijczyka popisał się Kamil Ogorzały. Chwile później powinno być 2:0, lecz nikt nie wpakował piłki do pustej bramki, którą jak na patelni wyłożył asystent przy pierwszym trafieniu.

Stal otrząsnęła się po początkowych problemach. Na pewno bardzo ważnym momentem był gol Łukasza Janoszki, któremu udało się wyrównać jeszcze przed przerwą. Były piłkarz Zagłębia Lubin dobił futbolówkę, którą w sytuacji sam na sam z Krystianem Getingerem odbił golkiper gości.

W drugiej połowie Stal Mielec nie pozostawiła wątpliwości co do tego, komu należały się w tym meczu trzy punkty. Najpierw rzut karny na gola zamienił Bartosz Nowak, a w końcówce do siatki trafiali Mateusz Mak (dwukrotnie) oraz Wojciech Lisowski. Dzięki temu mielczanie wrócili na ligowe podium, Sandecja po tej porażce znalazła się natomiast w strefie spadkowej.

PGE Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 5:1 (1:1)

Bramki: Łukasz Janoszka 38, Bartosz Nowak 53 (k), Mateusz Mak 82, 85, Wojciech Lisowski 88 - Maciej Małkowski 5.

PGE Stal: Seweryn Kiełpin - Wojciech Lisowski, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Paweł Olszewski (46' Szymon Stasik), Grzegorz Tomasiewicz (80' Lukáš Bielák), Josip Šoljić, Bartosz Nowak, Łukasz Janoszka (46' Mateusz Mak) - Andreja Prokić.

Sandecja: Krzysztof Baran - Adrian Basta, Michal Piter-Bučko, Marcin Flis (77' Tadeusz Socha) - Dominik Kun (85' Bartłomiej Dudzic), Radosław Kanach, Thiago, Damian Chmiel (80' Mariusz Gabrych) - Maciej Małkowski, Kamil Ogorzały, Miłosz Kałhur.

Sędziował Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów: 3 264.

Żółte kartki: Wojciech Lisowski, Seweryn Kiełpin - Damian Chmiel, Paweł Nowak (asystent trenera), Michal Piter-Bučko.