Kapaty Krosno lepsze od Orła Przeworsk

Sebastian Czech
Karpaty Krosno (biało-niebieskie koszulki) wygrali z Orłem Przeworsk 1-0.
Karpaty Krosno (biało-niebieskie koszulki) wygrali z Orłem Przeworsk 1-0. TOMASZ JEFIMOW
Krośnianie znów zapunktowali. Kolejne trzy punkty zawdzięczają stu procentowej skuteczności swoich napastników

Karpaty częściej atakowały, dłużej utrzymywały się przy piłce, Orzeł zaś groźnie kontratakował, wykorzystując przede wszystkim szybkość Krzysztofa Szymańskiego i Mateusza Kocura.

Indywidualnie wśród gospodarzy wyróżniali się natomiast: Paweł Fydrych (pracowity, dokładnymi podaniami obsługiwał kolegów, a po jednym z nich gospodarze objęli prowadzenie), Bartłomiej Buczek (często szarpał w ataku, pełno go było w polu karnym, potwierdził powrót do skuteczności godnej napastnika), Maciej Biliński (harował ile sił, jego indywidualne akcje w pierwszej połowie otwierały drogę do bramki Orła), Lech Czaja (odzyskuje po ciężkiej kontuzji pozycję lidera drugiej linii), Marcin Włodarski i Łukasz Zych (włączali się do akcji ofensywnych, stwarzając zagrożenie na polu karnym rywali).

Zwycięski dla miejscowych gol, to właśnie efekt znakomitego podania w pole karne Fydrycha i skutecznego wykończenia Buczka.

Jako się rzekło, czołowe role w ekipie gości odgrywali Kocur i Szymański. To po ich atakach Orzeł był najbliższy zdobycia gola. Zwłaszcza w 19. minucie, kiedy to ten pierwszy zagrał do Szymańskiego, ten ubiegł Marcina Korbeckiego, dobiegł do linii bocznej pola karnego i podał na 15 metr.

Hubert Bober musiał się cofnąć po piłkę, co sprawiło, że strzelił obok. Pod koniec pierwszej połowy Kocur ponownie obsłużył Szymańskiego, a ten w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

Po przerwie pojedynek z bramkarzem Karpat przegrał też Piotr Boratyn, posyłając piłkę nad poprzeczką.

KARPATY KROSNO - ORZEŁ PRZEWORSK 1-0 (1-0)

1-0 Buczek (28, po podaniu Fydrycha)

KARPATY: Korbecki - Gąsiorek, Gonet, Zych, Włodarski - Majcher, Moroń (60. Sico), Czaja (79. Śliwiński), Fydrych (60. Jurczak) - Biliński (89. Ziobro), Buczek.

ORZEŁ: Kurosz - Jarosz, Skała, Tworzydło, Łuczyk - Kocur, Sierżęga, Bober (46. Halejcio), Laska - Chorzępa (60. Boratyn), Szymański (72. Rajzer).

SĘDZIOWALI Arkadiusz Kuczaj oraz Jan Gawle i Krzysztof Bizon (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Boratyn, Jarosz, Sierżęga, Kocur. CZERWONA: Jarosz (78, druga żółta). WIDZÓW 500.