Karate: turniej o puchar burmistrza Józefowa. Pięć medali leżajszczan

Marcin Jastrzębski
317 zawodników z 24 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate stanęło do walki w XI Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.

Zawody były rozgrywane w konkurencjach kumite semi i lekki kontakt. W dobrze obsadzonym turnieju karate, skromna (osiem osób) reprezentacja Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate wywalczyła aż 5 miejsc medalowych.

Najlepszy w swojej kategorii był Maciej Jeziorowski (lekki kontakt, młodzicy, open). Drugie miejsce zajęła Izabella Dec (semi kontakt, młodziczki, do 60 kg).

Na najniższym stopniu podium stawali: Anna Szczuka (lekki kontakt, dzieci 1999-2000), Karol Kurzyp (semi-kontakt, młdozicy, do 75 kg), Mateusz Zieliński (semi kontakt, junior młodszy, do 60 kg). W zawodach uczestniczyli również Natalia Stachula, Oskar Szczuka, Beniamin Szczuka.